Harmonie Masážní Salóny

Co je to Hydro jet?

  • Domů
  • Co je to Hydro jet?
Co je to Hydro jet?

Co je to Hydro jet?

Hydro jet je skvělým vynálezem v oblasti čištění potrubí. Jde o metodu, která využívá přísného proudění vody pod vysokým tlakem pro odstranění nečistot a ucpaní. Když jsem poprvé slyšel o Hydro jetu, byl jsem zvědavý, jak takový, na první pohled obyčejný vysokotlaký postřikovač, může udělat tak velký rozdíl. Ale vážně, funguje to jako kouzlo!

Jak Hydro Jet funguje

Hydro jet využívá intenzivní tlakové proudění vody pro pročištění kanalizace a odvodňovacích systémů. Vy jste s vysokotlakou myčkou někdy pracovali? Pokud ano, přestavte si to, ale s mnohem silnějším proudem a jste na dobré cestě k pochopení, co je to hydro jet.

Toto zařízení je schopné vytvořit vodní tlak až 60 000 PSI (pound per square inch), což je skvělé pro průmyslové aplikace. Ale nebojte se, u domácích aplikací se tlak pohybuje od 1 500 do 4 000 PSI. Zkušenost, kterou tu mám, pochází z doby, kdy mi Hedvika navrhla, že bychom měli vyčistit odpady. Můžu vám říct, že to nebyla zrovna procházka růžovým sadem, ale díky hydro jetu jsme to zvládli.

Tipy na údržbu Hydro Jetu

Ve skutečnosti je údržba hydro jetu poměrně jednoduchá, ale je třeba ji brát vážně. Tato zařízení přece jen pracují pod obrovským tlakem a mohou být nebezpečná, pokud nejsou správně udržována. Ja například vždy dbám na to, aby byla hadice vždy v čistém a bezpečném stavu.

Důkladně taky čistím trysky po každém použití, stejně jako filtry a motory. Ale pozor! Při čištění motoru musíte být obzvlášť opatrní. Mám svůj vlastní způsob, jak to dělám, abych se vyhnul poškození. Mám na mysli, že s Hedvikou máme s tímto strojem docela vztah, prohlížíme se na něj jako na člena rodiny.

Účinky hydro jetu na životní prostředí

Skvělá věc na hydro jetech je, že jsou poměrně ekologické. Vše, co potřebujete, je voda a kvalitní stroj. Není třeba používat chemikálie ani nic jiného, co by mohlo způsobit škodu na našem křehkém ekosystému. To mi na tom dost učarovalo, když jsme se s Hedvikou rozhodovali o koupi.

Voda z hydro jetu je tak čistá, že ji dokonce můžete znovu použít. To je, přiznám se, něco, co jsem ještě nezkusil. Ale kdo ví, možná je to další krok v naší cestě za zdravým životním prostředím.

Kdy používat Hydro Jet

Hydro jet je nejúčinnější u silných, trvalejších ucpaní, která by se běžná čistička kanalizace jen tak nezbavila. Například já jsem před asi měsícem zjistil, že naše kanalizace je plná kořenů stromů. Pravděpodobně tam dorostly už dávno před tím, než jsme se do našeho domu v Olomouci přestěhovali.

No a teď si představte, jak byste se cítili kdyby vám do domu přišel celý tým lidí se vším možným nářadím a začal kopat jámy kolem vašeho domu, abyste mohl odtok vyčistit. Fakt, že se vše dá vyřešit pomocí jednoduchého zařízení jako je hydro jet, tak to mi připadal jako sen. A věřte mi, že Hedvika byla rovněž nadšená tím, že nemusíme kopat celý náš krásný dvorek.

Karel Dvořáček

Karel Dvořáček

Jsem odborníkem na masáže a provozuji vlastní masážní salon v Olomouci. Už několik let se specializuji na různé druhy masážních technik a stále se vzdělávám v nových trendech v oboru. Rád také píšu o masážích, sdílím své zkušenosti a rady s ostatními. Kromě své práce mám rád kolo, turistiku a také si rád hraju se svým psem Maxem. Jsem šťastně ženatý a mám dva úžasné děti, Martina a Lenku.

Napsat komentář