Harmonie Masážní Salóny

Jak může masáž Shiatsu pozitivně ovlivnit váš život?

  • Domů
  • Jak může masáž Shiatsu pozitivně ovlivnit váš život?
Jak může masáž Shiatsu pozitivně ovlivnit váš život?

Kdo si za Shiatsu stojí?

Myslíte si, že Shiatsu je jen jedna z mnoha masážních technik? Tento názor je velmi častý, ale úplně lichý. Sám jsem tak dříve přemýšlel - dokud jsem nezažil Shiatsu na vlastní kůži. Shiatsu je totiž mnohem více než masáž, je to životní styl, cesta k lepšímu zdraví a harmonii. A právě o tom vám chci dnes povědět.

Shiatsu je tradiční japonskou terapeutickou metodou masáže, která byla vyvinuta koncem 19. století. Základem této metody je aplikace tlaku na různé body na těle, což stimuluje vaše tělo k samoléčení.

My, tady v Evropě, jsme obzvláště zvyklí na západní medicínu, která často spoléhá na léky a komplikované operace. Ale jak chytře už japonská medicína přistupuje k léčbě, ukazuje příklad Shiatsu. Tato terapie zahrnuje hluboký respekt k tělu a jeho schopnosti se uzdravit. Je to o tolik jiné, čím důkladněji se do toho ponoříte.

Principy masáže Shiatsu a jejich blahodárné účinky

Důležitou součástí praxe Shiatsu je použití tlaku na specifické body na těle, které jsou v tradiční japonské medicíně označeny jako meridiány. Kdo máte zažito, že špatně fungující orgán může způsobovat potíže jinde v těle, tak je to právě o tomto. Když je nějaký bod v těle "zablokován", to je energeticky nedostupný, tak může způsobovat potíže v zcela jiné oblasti těla. Shiatsu je tu, aby tyto body uvolnila a vrátila tělu jeho harmonii.

A jak jsem zmínil, tím hlavním je především udržování zdravých a harmonických vztahů mezi různými částmi těla - což zároveň vede k většímu celkovému zdraví. Na rozdíl od mnoha západních forem léčby, Shiatsu se nesoustředí jen na symptomy, ale na celkovou pohodu a zdraví celého těla.

Jak může Shiatsu ovlivnit váš život

Nyní, když si už máme trochu představu o tom, co je Shiatsu, pojďme se podívat na konkrétnější přínosy, které vám může přinést. Všimněte si, že u mnoha lidí se po účastnictví v Shiatsu terapii objevují následující změny:

  • zlepšení spánku
  • lejší zažívání
  • větší pohoda a méně stresu
  • snížení bolesti a únavy

A to jsou jen ty nejzjevnější změny. Nemluvím ani o tom, jak se člověku zlepší imunitní systém, jestliže pravidelně chodí na Shiatsu. Může vám dokonce pomoci při léčení nenáviděné migrény nebo při bolestech zad.

Shiatsu a já: Můj příběh

Před pár lety jsem byl po těžkém úrazu nohy, kdy se mi zdálo, že se nikdy nezlepším. Byl jsem už zoufalý, když mi kamarád doporučí Shiatsu. S největší nechutí jsem kývl. Co mi zbývalo. Ale jak se ukázalo, bylo to rozhodnutí, které mi změnilo život.

Ve chvílích, kdy mě spousta lidí odepisovala, Shiatsu mi dala novou naději. Pravidelně jsem chodil na metody, které mi pomáhaly lépe zvládat bolest a také mi dodávaly energii. Shiatsu terapie mi skutečně pomohla zvládnout svoji obtížnou situaci a nyní jsem na tom mnohem lépe, než jsem si kdy mohl představit.

První kroky k Shiatsu masáži

Pokud vás tedy životní styl a filosofie Shiatsu nalákaly, možná se ptáte, co je potřeba udělat pro to, abyste mohli začít. A já vám na to rád odpovím.

Nejprve, najděte si kvalifikovaného terapeuta. To je klíč k úspěchu. Já sám jsem měl to štěstí, že jsem na takového narazil hned na první pokus. Ale i tak mějte oči otevřené a nenechte se ošálit rychlokvašenými "experty", kteří vám přísahají, že vám za pár korun udělají zázraky. To je vždy zlé znamení.

Pak, buďte otevření masáži a snažte se plně se do ní ponořit. To znamená, že si budete muset vyhradit čas a trochu se zaobírat sebou samým. Ale věřte mi, že stojí to za to.

Shiatsu je mnoho a je pro každého. Může být váš první krok k lepšímu zdraví, ale také skvělý způsob, jak si udržovat tělo a mysl v dobré kondici. Shiatsu mi změnila život, a může změnit i ten váš. Neztrácejte čas a objevte sami, co Shiatsu může udělat pro vás.

Karel Dvořáček

Karel Dvořáček

Jsem odborníkem na masáže a provozuji vlastní masážní salon v Olomouci. Už několik let se specializuji na různé druhy masážních technik a stále se vzdělávám v nových trendech v oboru. Rád také píšu o masážích, sdílím své zkušenosti a rady s ostatními. Kromě své práce mám rád kolo, turistiku a také si rád hraju se svým psem Maxem. Jsem šťastně ženatý a mám dva úžasné děti, Martina a Lenku.

Napsat komentář