Harmonie Masážní Salóny

Jak regenerační masáž pomáhá při léčení zranění

  • Domů
  • Jak regenerační masáž pomáhá při léčení zranění
Jak regenerační masáž pomáhá při léčení zranění

Vymezení pojmu "Regenerační masáž"

Než se ponoříme do hloubky tajemství regenerační masáže, pojďme si v první řadě vymezení co to vlastně je. Regenerační masáž je speciální druh masáže, který má za cíl nejen uvolnit napjaté svaly a zlepšit krevní oběh, ale také urychlit hojení tkáně po zranění. Během procesu regenerační masáže se používají různé techniky, jako například hluboké stlačení, táhnutí a tření, které pomáhají stimulovat regenerační procesy v těle.

Když jsem se poprvé setkal s tímto typem masáže, byl jsem zvědavý, jak mi může skutečně pomoci. No, abych byl upřímný, rozhodl jsem se přijít na masáž hlavně kvůli své zálibě v péči o tělo. Ale po první seanci jsem byl překvapen, kolik toho může regenerační masáž v těle udělat. Může se zdát, že je to jen další masáž, ale ve skutečnosti je to mnohem víc.

Jak regenerační masáž pomáhá při léčení zranění

Regenerační masáž je účinným nástrojem pro hojení zranění, a to jak akutních, tak chronických. Když se naše tělo zraní, začíná proces hojení, který lze skutečně urychlit tím, že se podpoří správné funkce těla a zvýší se průtok krve do zraněné oblasti. A právě zde vstupuje do hry regenerační masáž.

A kdo by to byl řekl, ale před lety, cestou na dovolenou, jsem upadl ze schodů a zlomil jsem si kotník. Lékaři mi řekli, že budou potřeba týdny, možná i měsíce, než se úplně uzdravím. Stál jsem před rozhodnutím - zůstat doma a nechat uzdravení na přírodě, nebo zkusit něco, co by mohlo proces urychlit. A tak jsem se rozhodl pro regenerační masáž a nebyl jsem zklamaný.

Jak funguje regenerační masáž

Princip regenerační masáže spočívá v tom, že stimuluje oběh krve, přičemž zvýšený průtok krve pomáhá odplavit odpadní látky z těla a přinést do svalu a okolních tkání živiny potřebné pro jejich hojení. Rovněž zlepšuje flexibilitu a pružnost svalů, což je pro hojení zranění klíčové.

Při regenerační masáži ale nejen že dojde k odplavení škodlivých látek a přísunu živin, ale také se stimulují regenerační procesy v těle. To se děje prostřednictvím reflexních drah, které v těle existují a které jsou aktivovány prostřednictvím tlaku a tření.

Proč zahrnout regenerační masáže do svého života

Kromě toho, že regenerační masáže pomáhají při léčení zranění, mají i další pozitivní benefity. Mohou například přispět k celkovému zlepšení pohody, snížit stres a zlepšit spánek. Nebylo by skvělé, kdyby vám rovnou po masáži nebylo ani nutné počítat ovce, protože byste usnuli jako dítě?

A já vám mohu říci, že to skutečně funguje. Po první masáži jsem se cítil skvěle a spal jsem jako dítě. A co víc, můj zlomený kotník se hojil mnohem rychleji, než jsem očekával. Takže jo, regenerační masáž je skutečně účinná a může vám skutečně pomoci při hojení zranění, ať už se jedná o sportovní zranění nebo o zranění způsobené nějakým neštěstím.

Praktické tipy pro regenerační masáž

Závěrem bych chtěl sdílet několik praktických tipů pro ty, kteří by se chtěli věnovat regenerační masáži. Zaprvé, je důležité vyhledat kvalifikovaného maséra, který ví, co dělá a který bere v úvahu vaše individuální potřeby a zdravotní stav. Zadruhé, je dobré se po masáži hodně hydratovat a dopřát tělu dostatečný odpočinek, aby se mohla regenerace plně rozvinout.

A nakonec, pokud jste jako já, milovník všeho, co souvisí s péčí o tělo a zároveň chcete, aby se vaše tělo po zranění zhojilo co nejrychleji, určitě doporučuji vyzkoušet regenerační masáž. Uvidíte, že výhody, které z ní získáte, jsou mnohem víc než jen rychlé hojení zranění. S láskou a péčí, Karel.

Karel Novotný

Karel Novotný

Jsem expertem na provoz masážních salónů a mám hluboké zkušenosti s různými typy masáží. Své dovednosti jsem si rozvíjel po mnoho let v různých wellness centrech a lázních po celé České republice. Rád sdílím své zkušenosti a poznatky o masážích a proto často píšu články a blogy na toto téma. Ve svém volném čase se věnuji svým koníčkům a rodině.

Napsat komentář