Harmonie Masážní Salóny

Jak vybrat správný olej pro antimigrenozní masáž

  • Domů
  • Jak vybrat správný olej pro antimigrenozní masáž
Jak vybrat správný olej pro antimigrenozní masáž

Důležitost výběru oleje

Bylo prokázáno, že masáže obecně mohou zmírnit migrenózní bolest. Nejen že uspokojují napjaté svaly a podporují relaxaci, ale také stimulují produkci endorfinů, které jsou přirozenými "léky na bolest", které produkuje naše tělo. Z tohoto důvodu jsem se rozhodl věnovat tento článek výběru správného oleje pro takové masáže.

Pamatuji si, jak jednou můj pes, border kolie Max, měl svalové křeče po dlouhé procházce v lese. Byl jsem rad, že jsem měl k dispozici masážní olej, aby se ulevilo jeho bolesti. No, a jak to souvisí s naším tématem? Stejně jako Max, i my lidé potřebujeme ulevit svým svalům a nervům, obzvláště když trpíme migrenou.

Hledáte ten správný olej

Existuje několik typů olejů, které se pro masáže používají. Některé jsou vhodnější pro některé typy masáží, zatímco jiné lépe vyhovují jiným potřebám. Ať už se rozhodnete jakkoli, je důležité vybrat olej, který bude přínosem nejen pro vaše tělo, ale také pro váš rozum.

Svého času jsem měl šanci zkusit několik různých olejů na masáž nohou po dlouhém dni stráveném na nohou. To mi dalo představu o tom, co mi vyhovuje. Nenahraditelný zážitek, který vám doporučuji vyzkoušet. To si ale nevyžádá jen olej, ale také dostatek času a vlídné ruce k masáži. Nezapomeňte, migrena není jen o bolesti, je to také o stresu a napětí, které často přicházejí ruku v ruce s touto chorobou.

Oleje z rostlin a semínek

Na prvním místě je důležité pochopit, jaké typy olejů jsou na trhu dostupné. Naše první kategorie jsou oleje z rostlin a semínek. Mnoho z nich může být vhodné pro masáže ať již díky své konzistenci nebo vůni. Některé z nich mají také specifické vlastnosti, které mohou být pro léčbu migrény užitečné.

Myslím, že si pamatuji, jak jsem v mládí pomáhal babičce vyrábět domácí sezamový olej. Byl to celý proces sběru, sušení a lisování semínek. Dodnes si pamatuji tu specifickou, silnou a zároveň lahodnou vůni. Kromě toho, že byl skvělý na vaření, poskytoval také úlevu při masážích a to hlavně díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem.

Eterické oleje

Další kategorií olejů, které byste měli zvážit, jsou eterické oleje. Tyto oleje jsou výtažky z různých druhů rostlin a květin a jsou známy svými silnými a účinnými vůněmi. Mnoho z nich má také léčivé vlastnosti.

Cítím, jak se mi vracejí vzpomínky na dny, kdy jsem se naučil využívat sílu eterických olejů. Pamatuji si, jak můj papoušek Ara Šimon začal chřadnout a nic nejedl. Po konzultaci s veterinářem jsme zjistili, že je to způsobeno stresem. Začal jsem tedy používat eterický olej z levandule blízko jeho klece a postupně se jeho stav začal zlepšovat. Nu, a to je další příklad, jak eterické oleje mohou pomoci zmírnit stres a napětí, což je často spojeno s migrénou.

Organické vs neorganické oleje

Při výběru oleje byste měli také zvážit, zda si vyberete organický nebo neorganický olej. Organické oleje jsou vyrobeny bez použití pesticidů a jiných chemických látek, což z nich činí čistší a potencionálně bezpečnější volbu. Oproti tomu neorganické oleje mohou obsahovat různé chemické látky, které se mohou hromadit v těle a způsobit různé problémy.

Co si budeme povídat, nikdo z nás nechce přijít o kůži nebo zdraví kvůli nějakému oleji. Proto se snažím vždy volit organické oleje. Nejen, že se mi zdají bezpečnější, ale také se mi líbí, že podporuji udržitelné zemědělství. Navíc je jejich použití čistší a ekologičtější, což je pro nás všechny jen dobré.

Oleje pro citlivou pokožku

Je důležité si uvědomit, že někteří lidé mohou mít citlivou pokožku, která může být náchylná k podráždění některými typy olejů. Pokud je to váš případ, je zvlášť důležité, abyste se před použitím jakéhokoli nového oleje poradili s dermatologem nebo alespoň vyzkoušeli olej na malém kousku kůže.

Mám kamaráda, který má extrémně citlivou pokožku. Jednou si koupil nový masážní olej a bez testování jej začal používat. Následkem byla vyrážka a velké podráždění pokožky. Od té doby se vždy snažíme vybírat oleje určené pro citlivou pokožku a testovat je před použitím. Je lepší být v tomto ohledu opatrný, než si způsobit nepříjemnosti a bolest.

Závěrečné myšlenky

Výběr správného oleje pro antimigrenózní masáž může být tedy trochu složitý, ale když víte, na co se máte zaměřit, může být proces mnohem snazší. Je důležité se rozhodnout, který typ oleje preferujete, zda organický nebo neorganický, a pokud máte citlivou pokožku, je důležité vyzkoušet olej před použitím. Je také dobré si uvědomit, že migrena je často spojena se stresem a napětím, takže výběr oleje, který také napomáhá relaxaci, může být velmi výhodný.

Končím tento článek s přáním, abyste našli ten správný olej pro vás. Nezapomeňte, že proces výběru oleje je stejně důležitý jako samotná masáž. Takže si to užijte, zkuste několik různých olejů a najděte ten, který vám nejlépe vyhovuje. Přeji vám úspěch na vaší cestě ke zlepšení vašeho zdraví a dobře se bavte!

Josef Novák

Josef Novák

Jsem odborník na masáže a provozovatel masážního salónu v Plzni. Každý den pomáhám lidem cítit se lépe a věřím, že správná masáž může významně zlepšit kvalitu života. Ve volném čase píši články o různých technikách masáže a sdílím tipy a triky pro relaxaci. Mým cílem je sdílet svoje znalosti a pomoci lidem pochopit význam masáže pro jejich zdraví a pohodu.

Napsat komentář