Harmonie Masážní Salóny

Výhody pravidelných thajských masáží

  • Domů
  • Výhody pravidelných thajských masáží
Výhody pravidelných thajských masáží

Úvod do thajských masáží: Co to vlastně je?

Nechci vás napínat, takže rovnou do toho vrhneme. Thajské masáže - někdy známé jako "starobylý thajský dotek" - jsou hluboce zakotveny v místní kultuře a tradici Tchaj-wanu, odkud jak může název napovídat, pochází. Doslova tisíce let lidé využívali sílu thajských masáží pro uvolnění svalového napětí, regeneraci těla a duše a především pro dosažení rovnováhy mezi tělem a myslí.

Narozdíl od běžných masáží, kdy se zaměřujeme na jednu problematiku, thajská masáž začíná na končetinách a pracuje se směrem k centru těla. Je neuvěřitelné, jak je moje tělo poté rozvolněné, jako bych byla jiný člověk. Může to znít jako klišé, ale věřte mi, pokud to nezkusíte, nepoznáte ten rozdíl.

Co získáte thajskou masáží?

Thajské masáže jsou pověstné svou schopností léčit celou řadu onemocnění a prospívat zdraví. Zasahují totiž naše tělo holistickým přístupem, což znamená, že se nezabývají jen jedním problémem, ale snaží se dosáhnout harmonie a rovnováhy na všech úrovních našeho bytí.

Co mám tím na mysli? No, ukážeme si to na konkrétních příkladech. Thajská masáž například zlepšuje oběh krve v těle a tím napomáhá k celkovému tělesnému zdraví. Díky zlepšenému oběhu se organismus lépe vyrovnává s toxiny a odpady, které se v těle hromadí a mohou způsobovat zdravotní problémy. Takto působí preventivně před mnoha nemocemi.

Thajské masáže jako únik z každodenního stresu

A nyní něco pro milovníky klidu a relaxace. Jak vědí moji blízcí, jsem trochu workoholik a můj Ondřej mě často musí přímo vyhánět z domu, abych si trochu odpočinula. Když mi jako dárek nabídl první thajskou masáž, byla jsem skeptická. Ale miluji ho a nemohla jsem odmítnout. Musím říct, že po první masáži jsem byla naprosto nadšená a dnes je thajská masáž mým oblíbeným způsobem, jak se zbavit stresu a napětí.

Je zbytečné dodávat, že thajská masáž je neuvěřitelně relaxační a uvolňující. A kdo by si nepřál trochu klidu a odpočinku ve svém hektickém životě, že? Dopřát si pravidelné masáže je jako mít malý wellness prázdniny právě tehdy, kdy je to nejvíc potřeba. Takže pokud hledáte způsob, jak uniknout z každodenního shonu a stresu, doporučuji vám vyzkoušet thajskou masáž. Nebudete litovat.

Thajské masáže pro zlepšení flexibility a pohyblivosti

Ted’ se vrátíme k tělu. Thajská masáž může pomoci zlepšit flexibilitu a pohyblivost. Někdy se cítím trochu jako když mě zkameněl Medúza. Pak přijde thajská masáž a pro mě je to jako malý zázrak. Po masáži se cítím o deset let mladší a mohu dělat věci, na které jsem předtím neměla ani pomyslet.

Měli byste vědět, že thajská masáž se často používá ve spojení s jógou a meditací, protože podporuje hluboké uvolnění a celkovou flexibilitu těla. Je jako jóga bez námahy - masér za vás udělá všechnu práci! A to je přesně to, co někdy potřebujete, pokud je váš život plný stresu a náročných aktivit.

Thajské masáže pro zlepšení nálady a pohody

Nakonec, ale neméně důležité, jsou thajské masáže skvělým způsobem, jak zlepšit náladu a pocity pohody. Někdy mám dny, kdy se prostě necítím dobře. To se stává každému, nemyslíte? Ty dny, kdy se prostě cítíte... meh. Pak přijde thajská masáž a je to jako by na mě svítilo slunce. Neuvěřitelné je, jak tato masáž dokáže celkově pozvednout náladu a dokonce mi pomáhá lépe spát.

Dokážu si představit, že stále více a více lidí trpí depresí a úzkostí v dnešní společnosti a hledají způsoby, jak se s tímto problémem vypořádat. Myslím si, že thajská masáž může být jedním ze způsobů, jak dosáhnout lepší nálady a celkové pohody. Samozřejmě, není to náhražka odborné pomoci, ale může být skvělým doplňkem k léčbě.

Závěr: Proč si dopřát pravidelnou thajskou masáž?

Thajské masáže nabízejí nesčetné výhody a přednosti. Jak už možná víte, já jsem velká fanynka těchto starobylých technik a doporučuji je každému, kdo má zájem o své zdraví a pohodu. Není to jen o fyzickém uvolnění, ale také o psychické pohodě.

Myslím si, že při vší té hektické shonu dnešní doby si každý zaslouží chvíli pro sebe a thajská masáž je jedním z nejlepších způsobů, jak toho dosáhnout. Tímto výhodám končím, ale jak jste mohli vidět, výhod thajských masáží je mnoho a určitě jich aplikace v sobě skrývá ještě mnoho dalších. Tak proč to nezjistit?

Radka Nováková

Radka Nováková

Jsem profesionální masérka a vedu svůj vlastní masážní salón v Plzni. Mým hlavním cílem je pomáhat lidem dosáhnout celkové relaxace a ulevit od každodenního stresu. Také miluji psaní a ráda sdílím své zkušenosti a rady o masážích na mém blogu. Kromě práce se věnuji svým koníčkům - čtení, plavání a cyklistice.

Napsat komentář