Harmonie Masážní Salóny

Jak rozproudit lymfu v noze?

  • Domů
  • Jak rozproudit lymfu v noze?
Jak rozproudit lymfu v noze?

O jemné síle lymfatického systému

Jak to zvládá vaše lymfa? Jak to, že někdo z nás se cítí jako balón plný vody, zatímco jiní jako pěst plná energie? Není to jen o tom, jak jste mladí, nebo kolik hodin cvičíte. Povídá nám to o tom, jak se cítí naše lymfy. Začnu svým vlastním příběhem - já, Anna, manželka od Marka, jsem se cítila před několika lety jako balón. Nechci s vámi sdílet mou předchozí averzi ke cvičení. Myslela jsem si, že je to o tom, že jsem si vypěstovala malý zázvorový kořen (pouze aby byl jasno, ano, to je také, ale nyní už se cítím lépe). Ukázalo se, že můj problém byl ve skutečnosti ve fyzické staze mé lymfy v nozích. To pro mě bylo velkým probuzením do reality funkce lymfatického systému v našem těle.

Co je lymfa a náš lymfatický systém?

Pravděpodobně víte, že lymfatický systém hraje klíčovou roli v našem zdraví. Hlavní funkcí lymfy je odvádění přebytečné tekutiny z míst v těle, kde se může hromadit. To znamená, že když je lymfatický systém zablokován nebo nefunguje správně, dochází k hromadění tekutin, které mohou způsobit otoky, bolesti či nežádoucí pocit těžkosti v nohou.

Chtěla bych nyní odhalit můj vztah k lymfě. Dokonce i dnes, když se probouzím a cítím tyto neznámé otoky v nohou, Marek se mnou sdílí své starosti. Pochlubil se mi o svém nově objeveném vztahu k lymfě, jak mi nedávno připomněl, že někdy nocuje se zvýšenými nohama, aby pomohl svým dolním končetinám ulevit. To je jeden z mnoha způsobů, jak můžeme aktivovat lymfatický systém.

Metody na aktivači lymfy v nohách

Razíme zde motto "Pohyb je život!" a začátek je v tomto případě jednoduchý - chůzi. Ano, jednoduchá, nenáročná a přirozená chůze je tím nejlepším, co můžete pro svoji lymfu udělat. Není to nic náročného a nedráždivého jako běhání (ačkoliv běhání je také dobré, pokud máte na to kondici) a je to něco, co můžete dělat každý den, bez ohledu na to, kde žijete nebo jak je počasí.

Jak cvičení ovlivňuje lymfatický systém?

Je fascinující, že čím více se cvičíme, tím silněji se naše lymfa procvičuje. Přemýšlejte o tom - krev se pohybuje po celém těle pomocí krevního oběhu, který je řízen srdečním rytmem. Lymfa se však pohybuje složitějším způsobem, který závisí na hmatatelném tlaku z pohybu a dechu. To znamená, že když cvičíme, navyšujeme tlak v našem těle, který pak pomáhá lymfě se pohybovat. Jinými slovy, když cvičíme, cvičíme i naši lymfu.

Jako kdyby toho nebylo dost, existuje celá řada specifických cvičení zaměřených právě na stimulaci lymfy. Tato cvičení působí jako pumpa pro lymfatický systém a pomáhají mu lépe fungovat. Většinou se jedná o jednoduché, ale účinné pohyby, které můžete dělat kdekoli, kdykoliv. Nevěříte? Zkuste třeba následující.

Několik konkrétních cviků pro aktivaci lymfy v nohách

Nemusíte jet do posilovny ani se oblékat do speciálních oblečení. Několik cviků můžete udělat doma, a dokonce i během normálního dne. Zde jsou konkrétní rady, které mi doporučil můj manžel Marek:

  • Chodte bosí. Je to jednoduché, ale účinné. Bosé chůze totiž aktivuje důležité svaly na nohou, které pomáhají pumpovat lymfu zpět do těla.
  • Hejbání nohami. Položte se na záda, zvedněte nohy do vzduchu a pokud je to pro vás pohodlné, hejbejte s nohama zlehka ze strany na stranu. Tento cvik stimuluje lymfatický systém a zlepšuje průtok lymfy k nohám.
  • Vyskákejte se na mini-trampolíně - to vás možná překvapí, ale je to úžasný způsob, jak rozproudit lymfu. Mini trampolína dokáže stimulovat lymfatický systém mnohem efektivněji než většina ostatních cvičení.

Já vím, že někteří z vás jsou skeptičtí. "To je všechno? Jen se pořád mám pohybovat?" Ale věřte mi, že je to tak jednoduché a zároveň tak účinné. Myslím, že je důležité nezapomínat na jednoduché způsoby péče o naše tělo.

Jestli víte o dalších způsobech, jak podpořit průtok lymfy v nohou, dejte mi vědět, moc by mě to zajímalo! Myslím, že jsem si tento blog zamilovala ještě více, pokud je to možné, protože vidím, jak mnoho lidí se zabývá podobnými problémy a ať už se jedná o lymfu, zdraví nohou, bolesti zánětů, nebo cokoli jiného, máme tu možnost sdílet naše rady a zkušenosti. A to je něco neskutečně cenného!

Anna Ježková

Anna Ježková

Jsem zakladatelkou a současně terapeutkou v renomovaném masážním salonu v Olomouci. Specializuji se na různé typy masáží, od relaxačních po sportovní. Mým cílem je nejen poskytovat prvotřídní terapeutické služby, ale také sdílet své znalosti a vášeň pro masáže s klienty a čtenáři mého blogu, kde pravidelně píšu o masážních technikách a benefitech masáží pro naše zdraví a pohodu.

Napsat komentář