Harmonie Masážní Salóny

Jak si najít čas na masáž po porodu

  • Domů
  • Jak si najít čas na masáž po porodu
Jak si najít čas na masáž po porodu

Kudy k masáži

Jednou z nejčastějších otázek nových maminek je, jak najít čas na sebe. Představte si, že se konečně dostanete k tomu, co bylo dříve na samém konci vašeho seznamu priorit - masáže po porodu. Doslova jak si doslova "umýt ruce", vyčistit hlavu a dopřát si několik chvil naprostého ticha, klidu a relaxace - byť jen na chvíli. Kudy k téhle oáze klidu? No, řeknu vám, jak. Ale rozhodně to nebude as simple as peeling an apple. Jde o něco jako hledání svatého grálu uprostřed země pohádek. Ale řeknu Vám, je to možné.

Mágické chvíle pro sebe – sáhněte po nich

Mnoho nových maminek bohužel obětuje všechny své potřeby na oltář mateřství. Ale uvědomte si - jste nejen matkou, ale také ženou. A ženy potřebují péči a relaxaci, aby si udržely svou vnější a vnitřní krásu, svou důstojnost a ženský šarm. Mějte na paměti, že když jste vy šťastná a vyrovnaná, vaše dítě to vycítí a bude šťastné s vámi.

Proč je masáž takový světec v našem hektickém životě, zeptáte se? Kromě toho, že je to příjemné a relaxační, je také skvělým způsobem, jak zlepšit krevní oběh, zredukovat stres a uvolnit napjaté svaly – což je po náročném dne s dětmi skutečně potřeba. A v neposlední řadě, masáž vám pomůže regenerovat a nabít energii na další výzvy, které vás čekají.

Včasová organizace je půl úspěchu

Ale jak najít čas na masáže? Za prvé, plánování a organizace jsou klíčové. A to by mělo začít hned, když vstanete z postele – nebo ještě lépe, den předem. Naplánujte svůj den tak, abyste měli alespoň malý časový úsek jen pro sebe. Anebo si masáž naplánujte jako odměnu po náročném dni.

Možná se vám to zdá nemožné, ale věřte mi, že i 15 minut denně může udělat zázraky. Navíc si uvědomte, že když dáte přednost sobě, děláte to také pro své děti – odpočatá a spokojená matka je ta nejlepší matka.

Spoléhat na pomoc blízkých

Použijte každou příležitost k tomu, aby vám někdo pomohl s dětmi, ať už je to váš partner, rodina nebo přátelé. Nebojte se o pomoc požádat. Mnozí z nich jistě rádi chytí vaše dítě do náručí a pobaví ho, zatímco vy si užijete svůj zasloužený čas. Na pomoc se můžete obrátit i na profesionály, existují různé mateřské a rodinné centra, které nabízejí péči o děti.

Trocha umění v „multitasking“

Ano, je to pravda, multitasking může být stresující. Ale když se naučíte správně balancovat a kombinovat čas pro sebe a pro dítě, může se stát vaší tajnou zbraní. Jsem si jistá, že právě multitasking je jedním z důvodů, proč matky dokáží tolik věcí zvládnout! Například si můžete dopřát masáž chodidel, zatímco kojíte, nebo si můžete nechat namasírovat záda, zatímco se hrajete s dětmi na podlaze.

Děti se budou řídit vaším jseš, mami.

Koneckonců, nejlepší způsob, jak najít čas na sebe, je být trochu sobecká. Myslím tím, že máte právo na čas pro sebe a je důležité, abyste ho vyžadovala. Vaše děti se stanou výjimečnými lidmi, když uvidí, jak si vážíte sama sebe a vašeho času.

Za všech okolností si zachovejte humorem.

Můj poslední tip je jednoduchý, ale pravdivý – smějte se a očekávejte od života jen to nejlepší. Vše je dočasné a problémy jsou jen malé překážky na cestě ke štěstí. Nezapomeňte na to, když se cítíte vyčerpaná a přetížená. Vaše cíle a sny zůstávají stejné, jen vaše cesta k nim je nyní plná nových zážitků a radosti z mateřství.

Já sama jsem se rozhodla jít na masáž po porodu jednoho krásného dne. Byl to den, kdy jsem byla na pokraji svých sil a pochopila jsem, že musím najít čas pro sebe. Lehla jsem si na masážní stůl a zavřela jsem oči... a ve světě kolem mě zavládl klid.

Mějte na paměti, že jste úžasné, zvládáte náročnou práci matky a zasloužíte si to nejlepší – včetně masáže. Tak jděte a dopřejte si, jak si najít čas na masáž po porodu!

Alena Křížová

Alena Křížová

Jsem specialistka na masáže a provozovatelka vlastního masážního studia v Ostravě. Poskytuji široké spektrum masážních technik, od meditativních až po léčebné. Věnuji se také blogování na téma masáže a sděluji veřejnosti své zkušenosti a poznatky z oboru. Na svých klientech oceňuji důvěru a ráda se stále učím novým technikám a metodám pro zlepšení jejich zdraví a pohody.

Napsat komentář