Harmonie Masážní Salóny

Podpora celkového zdraví pomocí lymfatické masáže: Proč ji zahrnout do vaší rutiny

  • Domů
  • Podpora celkového zdraví pomocí lymfatické masáže: Proč ji zahrnout do vaší rutiny
Podpora celkového zdraví pomocí lymfatické masáže: Proč ji zahrnout do vaší rutiny

Co je to lymfatická masáž

Tělo je neustálé divadlo, kde hlavní role hrají orgány a jedním z nich je i poměrně nenápadný, ale důležitý hráč - lymfatický systém. Je to sítě lymfatických cév a uzlin, která hraje klíčovou roli v imunitě a odplavování toxických látek z těla. Lymfatická masáž je technika zaměřená na stimulaci tohoto systému, aby byl v boji proti škodlivinám ještě účinnější. A jaká má být ta správná lymfatická masáž? Představte si hladké, rytmické tahy, které mají za úkol lymfu pohánět vpřed a povzbudit tak tělesné odpadové systémy ke zvýšené aktivitě. Už si to představujete? Teď, můj drahý tělesný systéme, přesně víš, kam máš směřovat.

Proč by lymfatická masáž měla být součástí našeho života

Mnozí z nás vedou uspěchaný život, ve kterém je snadné zapomenout na potřeby našeho těla. Ale co když vám řeknu, že rozmazlování vašeho lymfatického systému může být tajemstvím k lepšímu zdraví? Lymfatická masáž nabízí svým způsobem šálek čaje pro vaše tělo, přičemž klade důraz na relaxaci a detoxikaci. A to není věc, kterou byste si chtěli nechat ujít, že? Navíc se neprovádí pouze kvůli relaxaci, ale pokud chcete posilovat imunitu nebo třeba zlepšit stav pleti, je to činnost právě pro vás.

Základy lymfatické masáže a jak se na ni připravit

Než se vrhneme na vlny lymfatické masáže, pojďme si říct, jak se na ni správně připravit. Důležitá je hydratace, tudíž pít dostatek vody, a také lehká strava. Nosíme si s sebou zbytečné náklady? Nebojím se jít proti proudu a doporučuji lehký pohyb, jako je procházka či jemné protažení, které před masáží probudí vaši lymfu, a pak už stačí jen pohodlně lehnout a nechat se hýčkat.

Jak často bychom měli podstupovat lymfatickou masáž?

Když už jste si pro tuto masáž udělali místo ve svém kalendáři, nastává otázka: Jak často ji vlastně měli bychom absolvovat? Odpověď není pevně daná, ale vaše tělo vám jistě dá signály, kdy je čas znovu přijít. Běžně se mluví o jedné masáži týdně až jedné za měsíc - to záleží na vašem zdravotním stavu a cílech, které chcete masáží dosáhnout. Ale pamatujte, že i příroda má své cykly a rytmus a je důležité se přizpůsobit i svému vlastnímu,

Radka Nováková

Radka Nováková

Jsem profesionální masérka a vedu svůj vlastní masážní salón v Plzni. Mým hlavním cílem je pomáhat lidem dosáhnout celkové relaxace a ulevit od každodenního stresu. Také miluji psaní a ráda sdílím své zkušenosti a rady o masážích na mém blogu. Kromě práce se věnuji svým koníčkům - čtení, plavání a cyklistice.

Napsat komentář