Harmonie Masážní Salóny

Jak se cítíte po antimigrenozní masáži

  • Domů
  • Jak se cítíte po antimigrenozní masáži
Jak se cítíte po antimigrenozní masáži

Úvod do světa antimigrénových masáží

Představte si, že jste v malé lodi uprostřed oceánu a vaše loď se pohupuje sem a tam, sem a tam, což vám div nepřináší námořnickou nemoc. Tato oscilace se podobá tomu, jak se mi často zdá, že ovládá moje hlava během útoku migrény. Je to takový ten pocit, kdy jste uvězněni ve vlastní hlavě. Víte, jak se mění vaše vnímání světa, jak dochází k úpravě zvuků, světel a pachů. Ale co kdybych vám řekl, že existuje způsob, jak se této bolesti zbavit, nebo alespoň její frekvenci a intenzitu zmírnit? Možná vám to zatím není známo, ale tato metoda se nazývá antimigrénová masáž.

Antimigrénová masáž mě „přijala“ se vřelým úsměvem a zajímavými výsledky. Po první masáži jsem se cítil skvěle, skoro jako bych se znovu narodil. Teď si asi říkáte: „Karel, zastav se. Co je to ta antimigrénová masáž a jaký je její význam?“ Tak pojďme na to společně podívat.

O co jde u antimigrénových masáží

Antimigrénová masáž je složitější než jen obyčejné hnětení svalů v okolí hlavy. Jedná se o kombinaci specializovaných technik určených k relaci a zlepšení krevního oběhu. Používají se zde techniky hluboké tkáňové masáže a reflexní terapie. Na těchto místech se nacházejí triggerové body, které, pokud jsou stimulovány správným způsobem, mohou zmírnit a dokonce zastavit migrény.

K významu antimigrénové masáže mohu říct, že mi změnila život. Poprvé, když jsem přišel na masáž, jsem neměl příliš velká očekávání. Šel jsem tam s myšlenkou, že prostě musím něco zkusit proti této migréně, která se mi stala běžnou součástí života. Místo toho jsem si uvědomil, že mám něco, co mi umožňuje získat kontrolu nad mou migrénou a způsob, jakým ji spravuji. To byla pro mě obrovská změna.

Změny ve vnímání po antimigrénových masáží

Situace, kdy mě migréna přepadla uprostřed malování pokojíčku pro Martin a Lenku, je dnes už jen vzdálenou minulostí. Nevím, jestli jste někdy cítili ten příval tepla, když se bolest migrény začíná uvolňovat, ale je to jako když se rozzáří tisíc sluncí. Zpočátku to bylo asi jako výbuch petardy, ale pak vám dojde, jak moc se vám ulevilo, cítil jsem se, jako kdyby mi přes noc zmizel balvan z krku.

Chci, abyste slyšeli můj příběh a věděli, že jde o něco reálného. Je to klepání na dveře vašeho těla s žádostí o ochranu před migrénou. Po první masáži jsem byl opatrně optimistický, ale po třetí jsem si začal uvědomovat celou hloubku změny. Migrény přestaly být tak časté a intenzivní a já jsem začal žít bez strachu z dalšího záchvatu.

Důležitost pravidelnosti a jak to pracuje

Důležitost pravidelnosti u antimigrénových masáží nelze přehlédnout. Jeden „kop“ do dveří hlavy většinou nestačí. Pokud chcete dosáhnout dobrých výsledků, je nutné postupovat důsledně a systematicky. Proč? To má do činění s tím, jak funguje naše tělo. Náš nervový systém je navržen tak, aby se přizpůsobil různým podmínkám. Pokud trpíte migrénou, vaše tělo se jí sice přizpůsobí, ale nedokáže se jí zbavit. Tato masáž nám v tomto ohledu pomáhá.

Já si uvědomuji, že ne každý žije v České republice, přesněji v Olomouci, jako já a nemá možnost si vybrat shodou okolností zkušenou masérku, která se specializuje na tuto druhu masáže. Ale pokud máte příležitost navštívit specialistu, který provádí antimigrénové masáže, určitě to vyzkoušejte. Jste to vy, kdo může získat kontrolu nad migrénou a nikoliv naopak.

Praktické tipy pro ty, kteří se rozhodnou vyzkoušet

Antimigrénová masáž je zážitek jakýsi „pro sebe“. Ať už jste začátečník nebo zkušený harcovník s migrénou, je důležité, abyste se nechal(a) vést svými pocity. Poslouchejte své tělo, snažte se vnímat, co se vám líbí a co naopak ne. Vždy komunikujte se svým masérem/masérkou a dejte mu/mí vědět, co je pro vás příjemné.

Můj první tip pro ty, kdo se rozhodnou začít s antimigrénovými masážemi, je, že by měly začít postupně. Netlačte na pilu a nenechejte se odradit, pokud výsledky nepřijdou hned. Můj druhý tip je, že masáž můžete kombinovat s dalšími technikami, jako je jóga, meditace nebo hluboké dýchání. A v neposlední řadě, buďte trpěliví. Účinky antimigrénové masáže nejsou okamžité, ale pokud budete trpěliví, mohou být velmi účinné.

Max a já - závěrečné slovo

Max, můj věrný pes a partner ve zločinu, mě pravidelně doprovází na masáže. Je to nejen kvůli jeho očím plným věrnosti, ale Max má schopnost vnímat, když se mi blíží migréna. V těch dnech mě nenechá z očí a snaží se mi udělat radost svou blízkostí. Připadá mi to jako další zázračná věc, kterou mi přinesly antimigrénové masáže - bližší vztah s Maxem, který se teď cítí užitečný, když může pomoci.

Myslím, že je důležité si uvědomit, že i když migréna může být náročná, s tím správným přístupem a nástroji, jako je antimigrénová masáž, můžeme se cítit lépe a vést plnohodnotný život. Cítím se šťastný, že jsem objevil tuto masáž, a jsem vděčný za to, jak mi to pomohlo změnit můj život. Doufám, že vám tento článek pomohl pochopit, co je to antimigrénová masáž, jak funguje a jak se po ní cítím. S radostí se podělím o jakékoliv další otázky nebo zkušenosti, které byste chtěli diskutovat.

Karel Dvořáček

Karel Dvořáček

Jsem odborníkem na masáže a provozuji vlastní masážní salon v Olomouci. Už několik let se specializuji na různé druhy masážních technik a stále se vzdělávám v nových trendech v oboru. Rád také píšu o masážích, sdílím své zkušenosti a rady s ostatními. Kromě své práce mám rád kolo, turistiku a také si rád hraju se svým psem Maxem. Jsem šťastně ženatý a mám dva úžasné děti, Martina a Lenku.

Napsat komentář