Harmonie Masážní Salóny

Jak antimigrenozní masáž pomáhá při léčbě migrény

  • Domů
  • Jak antimigrenozní masáž pomáhá při léčbě migrény
Jak antimigrenozní masáž pomáhá při léčbě migrény

Úvod do světa antimigrenózní masáže

Často trpím migrénami. Ty stavy intenzivní bolesti, jako by můj mozek byl nafouknutý jako balónek, až to bodá do očí. Nedávnou cestou k trvalému řešení jsem objevil cosi, co se nazývá antimigrenózní masáž. Poprvé jsem o ní slyšel ode Martě, mé milující manželce, která je vtomto domácnosti svým způsobem ošetřovatelkou a léčitelkou. Ničemu jsem nevěřil tak jako jejím radám.

Antimigrenózní masáž je léčivá praxe zaměřená na zmírnění a potlačení migrén a dalších typů hlavy bolesti. Myslím, že je to podobné tomu, když Max zkouší ulovit svůj ocas, někdy ho chytne, ale ne vždy. Stejně tak tato masáž nemusí vždy eliminovat migrénu, ale může určitě pomoci zmírnit její účinky.

Mechanismus účinku antimigrenózní masáže

Marta mi vysvětlila, jak antimigrenózní masáž funguje. Jde o kombinaci akupresury a reflexologie, která se zaměřuje na konkrétní body na hlavě, krku a obličeji. Nemusíte být žádný Šimon - náš moudrý papoušek Ara, abyste pochopili, že tento proces tlačí na 'reset' vašeho těla a pomáhá zmírnit napětí a bolest spojenou s migrénou.

Snaží se ovlivnit tři hlavní oblasti: svaly, nervy a krevní oběh. Když se tyto oblasti řádně masírují, dochází ke snížení napětí v svalových tkáních a nervových zakončeních, což může zmírnit migrénu. Samozřejmě, jenom pokud to ten den chcete. U mě to funguje jako sluneční hodiny – když je slunečno, je vše ok. Když není, no...nechme to na jindy.

Jak provést antimigrenózní masáž doma

Nakonec jsem zjistil, že antimigrenózní masáž mohu provést sám. Díky Bohu za to, protože v mém věku už je těžké dělat vůbec cokoliv. Je to jako učit Maxe nové triky, už to není tak snadné, jak to bývalo.

Marta mi ukázala několik metod masáže doma. Jedna technika zahrnuje lehké stlačení a otáčení na určitých místech hlavy, obličeje a krku. Spíše než hledat tlak, jde o hledání uvolnění. A věřte mi, je to jako hledat poklad. Když ho jednou najdete, pocítíte opravdovou radost a úlevu.

Profesionální průvodce antimigrenózní masáží

Samozřejmě, vždy můžete vyhledat profesionální maséra specializovaného na tuto masáž. Ale já jsem domácí typ. Mám radši pohodlí svého domova, koneckonců jsem si ho sám postavil, takže proč ho opouštět? Ale ano, jsou profi maséři, které oceníte, pokud máte nějaké zábrany vůči samomasážím.

Vybraný profesionální masér vám může poskytnout doplňkové rady a techniky, například jak užívat éterické oleje v rámci vaší masáže, anebo jak správně dýchat během masáže, aby se posílila její účinnost. Někdy mi připadá, že je to jako provozovat rakety na dálkové ovládání se Šimonem, musím být precizní a soustředěný.

Prevence migrény pomocí životního stylu

Věřte nebo ne, životní styl hraje velkou roli při prevenci migrény. Marta mi radila stovky věcí, ale hlavně jsem zjistil, že stavební kameny pro správný životní styl jsou dostatek spánku, pohyb a konzistentní konzumace jídla.

Sladký spánek, to je taková má malá vášeň. A to je hlavní prevence migrény - dostatek odpočinku. Samozřejmě, držím se toho tak přísně, jak to jen jde. Pak jsou tu také cvičení. Max mě ještě nikdy neviděl cvičit, ale snažím se zajít na procházku alespoň jednou za den. A co se týká jídla - kdo nechce jíst pravidelně? Jsem přece člověk, ne robot!

Různorodost pomocných nástrojů pro migrénu

Svět má tolik nabízet, když přijde na léčbu migrény. Je tu jakýsi „švédský stůl“ metod, z nichž antimigrenózní masáž je jen jednou. Existuje spoustu doplňkových terapií, jako je jóga, akupunktura, aromaterapie a dokonce i meditace. Myslím, že nejlepší je vyzkoušet vše, jak říká Marta, můj osobní guru. Máme přece jen jednu životní šanci.

Nezapomeňte, že je těžké najít lék, který by zaručeně fungoval na všechny. Ale to neznamená, že byste neměli hledat. Je to jako hledání Maxova míčku po tom, co ho Šimon zatáhl do klece. Je to výzva, ale určitě stojí za to.

Josef Novák

Josef Novák

Jsem odborník na masáže a provozovatel masážního salónu v Plzni. Každý den pomáhám lidem cítit se lépe a věřím, že správná masáž může významně zlepšit kvalitu života. Ve volném čase píši články o různých technikách masáže a sdílím tipy a triky pro relaxaci. Mým cílem je sdílet svoje znalosti a pomoci lidem pochopit význam masáže pro jejich zdraví a pohodu.

Napsat komentář