Harmonie Masážní Salóny

Aromaterapeutická masáž pro zvýšení energie

  • Domů
  • Aromaterapeutická masáž pro zvýšení energie
Aromaterapeutická masáž pro zvýšení energie

Úvod do aromaterapie

Představte si, máte před sebou krásný týden, plný akcí, různých povinností a nejedna výzva jistě k vám zamíří. S cílem týden zvládnout na jedničku, je potřeba mít dostatek energie, a proto se vám chci svěřit s mým oblíbeným trikem - aromaterapeutickou masáží. Ta mi pomáhá dostat zpět svou energii, kterou každý z nás tak potřebuje, abychom zvládli vše, co život před nás postaví.

Aromaterapie, je "věda" využívající účinky éterických olejů pro potěšení těla i duše. Účinky jednotlivých olejů jsou opravdu unikátní a jednotlivé oleje lze také kombinovat, aby vznikla směs, která co nejlépe splňuje vaše aktuální potřeby. Je to tak trochu alchymie míchání a zkoušení, která je nejen prospěšná, ale i zábavná.

Jak funguje aromaterapeutická masáž

Aromaterapeutická masáž kombinuje účinky masáže a aromaterapie. Masáž dokáže uvolnit napjaté svaly a pomáhá tak obnovit rovnováhu v těle, zatímco vůně éterických olejů stimuluje mozek a působí tak pozitivně na náš emoční stav. Kombinace těchto dvou prvků umožňuje tělu a mysli dosáhnout hlubší úrovně relaxace a regenerace.

Opravdu mi to pomáhá, když jsem napnutá a unavená. A nemusíte ani chodit na masáže do salonu, aromaterapeutickou masáž si můžete dopřát i doma. Sama se občas směji, jak se snažím dosáhnout míst na svých zádech, ale stojí to za to.

Výběr správných éterických olejů

Nejdůležitějším prvkem aromaterapeutické masáže je samozřejmě éterický olej. Jeho výběr by měl reflektovat vaše aktuální fyzické a emoční potřeby. Když potřebuji nabrat energii, volím citrusové vůně jako citron, pomeranč nebo grep. Když potřebuji uklidnit mysl, sáhnu po levandulovém nebo rozmarýnovém oleji.

A pokud se mi nechce vybírat a hledat správnou směs, můžete využít předem připravených směsí, které na trhu rozhodně najdete. Dokáží být silným zdrojem energie a to doslova výborně funguje.

Technika aromaterapeutické masáže

Při aromaterapeutické masáži je důležitá technika masáže, stejně jako samotný výběr oleje. Když jsem byla na své první aromaterapeutické masáži, byla jsem překvapená, jak je masáž jemná. Místo intenzivního tlaku a dráždění svalů, které znám z klasických masáží, se zde pracuje s lehkými a pomalými pohyby.

Na druhou stranu, když si masaž dělám doma, je to pokaždé trochu jiné. Občas se snažím napodobit jemnou techniku, kterou jsem zažila na své první masáži a jindy jednoduše aplikují olej na kůži a nechám ho proniknout do pokožky. Oba přístupy mají své kouzlo a výhody, hlavně, že se cítím dobře!

Moje zkušenost s aromaterapeutickou masáží

Pokud mě znáte, víte, že jsem vždy otevřená novým věcem. A když jsem poprvé slyšela o aromaterapeutické masáži, byla jsem nadšená. Ale stejně jako u mnoha jiných věcí, nejsem ten typ, který by se rovnou vrhnul do něčeho úplně nového. Než jsem se pokusila o svou první domácí masáž, zkoumala jsem možnosti, studovala techniky a hledala ten správný olej. Vůně pro mě hraje velkou roli a proto jsem nechtěla vybírat narychlo.

První olej, který jsem vyzkoušela, byl olej z bergamotu. Ten jsem si vybrala, protože jsem četla, že má povzbuzující účinky a zvýšit energii. A musím říct, že mě opravdu překvapil.

Při první masáži byl tento citrusový olej tak nádherně osvěžující a zároveň uklidňující. Složitě hledat slova, která by popsala to, co jsem cítila. Byla to směs klidu, radosti a optimismu. Cítila jsem, jak se moje tělo uvolňuje a mysl se vyjasňuje. A pochopitelně jsem se pak cítila mnohem více energie.

Od té doby jsem se na tuhle "malou" masáž těšila každý týden. Samozřejmě, že se mi líbí účinek, který na mě má, ale také ze sebe mám radost, když se věnuji sama sobě a dělám něco, co mě baví.

Moje dobrodružství s aromaterapeutickou masáží je teprve na začátku a těším se, až objevím další oleje (a jejich směsi), které mi pomůžou do střevní rovnováhy moje tělo a mysl. A pokud jste ještě nezačali s aromaterapeutickou masáží, rozhodně bych vám to doporučila. Potěšení pro tělo i duši. A kdo ví, třeba se vám bude líbit stejně jako mně!

Anna Ježková

Anna Ježková

Jsem zakladatelkou a současně terapeutkou v renomovaném masážním salonu v Olomouci. Specializuji se na různé typy masáží, od relaxačních po sportovní. Mým cílem je nejen poskytovat prvotřídní terapeutické služby, ale také sdílet své znalosti a vášeň pro masáže s klienty a čtenáři mého blogu, kde pravidelně píšu o masážních technikách a benefitech masáží pro naše zdraví a pohodu.

Napsat komentář