Harmonie Masážní Salóny

Klasická masáž pro zlepšení trávení a metabolismu

  • Domů
  • Klasická masáž pro zlepšení trávení a metabolismu
Klasická masáž pro zlepšení trávení a metabolismu

Úvod do světa trávicích masáží

Máme to tady, dámy a pánové. Jako milovník masáže a všeobecný zvědavec na všechno, co souvisí s wellness a stylem života, jsem dnes našel něco úžasně zajímavého. A to je Klasická masáž pro zlepšení trávení a metabolismu. Ano, slyšíte správně. Moje Border kolie Max je nadšen téměř stejně jako já, i když se domnívá, že diskuse o masážních technikách nestačí na jeho oblíbenou hračku. Moje Papoušek Ara Šimon je také velmi zvědavý, ale, vzhledem k tomu, že jeho trávicí systém je trochu odlišný od našeho, bude jeho zájem spíše teoretický.

Jak správně začít

Nedávno jsem narazil na studii, která dokazuje, že masáže můžou pomoci stimulovat trávení a zlepšit metabolismus. To je jakoby říct, že po dobrém hmatu budete moci sníst ten duchový dort, aniž byste přibrali na váze. Nejsem si jistý, jak moc se tohle potvrzuje, ale myslím, že je to důstojné pokusu. A tak začíná naše cesta.

Základy o masážách trávení

Dejme dohromady některé základní principy. Jak takovou masáž dělat? Nejprve byste měli začít tím, že si složíte prsty do tvaru „U“ a začnete jemně masírovat břicho ve směru hodinových ručiček. Tento pohyb podporuje střevní aktivitu a pomáhá tělu zpracovávat jídlo efektivněji. Během této masáže byste měli cítit, jak se vaše břicho pomalu uvolňuje a stává se měkčím. To by měl být první znak, že vaše tělo na masáž správně reaguje.

Různé masáže pro zvýšení metabolismu

Existuje nespočet masáží pro stimulaci metabolismu, ale jednou z nejoblíbenějších je technika zvaná „Masáž hořčíkovým olejem“. Hořčík je důležitý pro mnoho různých funkcí našeho těla a pomáhá převádět glukózu na energii, což způsobuje, že se náš metabolismus zvyšuje. Bez dostatečného množství hořčíku v těle tělo nemůže spalovat kalorie tak efektivně, jak by mělo. Opatrně masírujte břicho hořčíkovým olejem a uvidíte, jak se začínají dít zázraky.

Praktické tipy a rady

Ale co když si nejste jisti, jak tuto masáž provádět? Nezoufejte, mám tu pro vás pár tipů a triků. Doporučuji začít s malými kruhy a postupně je zvětšovat. Během masírování je důležité se soustředit na dýchání. Dýchání by mělo být hluboké a klidné, to pomůže uvolnit zbytečné napětí v těle a zároveň podpoří trávení. Také si pamatujte, že při masáži nemusíte vyvíjet velký tlak. Jde o to, aby masáž byla příjemná a uvolňující, nikoliv o to, aby způsobovala bolest či nepohodlí. A v neposlední řadě, pokud jste se do této metody opravdu zamilovali a chcete ji zahrnout do svého každodenního rituálu, doporučuji masáž provádět před jídlem. To podpoří trávení a pomůže tělu lépe zpracovat potravu.

Význam pravidelné masáže pro trávení

Zkuste tuto masáž pravidelně praktikovat, ať už každý den po dobu pěti minut nebo alespoň třikrát týdně. Tímto způsobem můžete značně zlepšit svůj metabolismus a celkové zdraví trávicího systému. Já sám na tento nový rituál nedám dopustit. Skončil jsem jeden večer s masáží břicha, a byl jsem příjemně překvapen, jak dobře jsem se cítil hned poté (a dokonce i na další den). Funguje to pro mě a doufám, že to bude fungovat i pro vás, a kdo ví, možná se nám podaří zahnat ty nezvané kilogramy!

Možná zní trochu podivně, že by vás taková jednoduchá věc mohla udělat šťastnějšími, ale mám pocit, že nám dnes chybí jednoduché radosti v životě, a to je jedna z nich, alespoň podle mne. Takže přejeme vám a vašemu trávení vše nejlepší a už se nebojte ten duchový dort sníst!

Josef Novák

Josef Novák

Jsem odborník na masáže a provozovatel masážního salónu v Plzni. Každý den pomáhám lidem cítit se lépe a věřím, že správná masáž může významně zlepšit kvalitu života. Ve volném čase píši články o různých technikách masáže a sdílím tipy a triky pro relaxaci. Mým cílem je sdílet svoje znalosti a pomoci lidem pochopit význam masáže pro jejich zdraví a pohodu.

Napsat komentář