Harmonie Masážní Salóny

Jak vám thajské masáže mohou pomoci zlepšit držení těla

  • Domů
  • Jak vám thajské masáže mohou pomoci zlepšit držení těla
Jak vám thajské masáže mohou pomoci zlepšit držení těla

Thajské masáže a jejich vliv na držení těla

Je tomu už několik let, co jsem seděla v thajském masážním salonu s naprostou nejistotou, co mě čeká. Moje první zkušenost s thajskou masáží. Pepík, můj milovaný papoušek, byl v tu chvíli někde na druhé straně světa a já jsem čelila naprosté neznámosti. Tahle vzpomínka mi hned připomněla, jak jsem se tehdy cítila a jak velký dopad to mělo na můj život.

Moje tělo bylo napnuté a neskládané, nemluvě o neustálém pocitu bolesti a napětí v zádech a ramenou. Jedná se o velmi běžné problémy, zejména pro lidi jako jsem já, pracující velkou část dne za počítačem.

Ukázalo se však, že thajská masáž může poskytnout úlevu a současně pomoci zlepšit držení těla.

Co je to thajská masáž?

Thajská masáž je jedním z nejstarších léčebných přístupů při péči o tělo a mysl. Její historie se pohybuje kolem 2500 let zpět a její kořeny jsou ukotveny v indické ajurvédské medicínské tradici. Thajská masáž není jen masáž, je to také terapie těla a mysli.

Aby bylo možné správně pochopit a ocenit thajskou masáž, je důležité znát a chápat základy toho, co je thajská medicína a jak funguje. Thajská medicína se zaměřuje na harmonizaci těla prostřednictvím systému sen, což jsou energetické linie, které prochází lidským tělem.

Práce s těmito liniemi and jejich harmonizací je základním prvkom thajské masáže. Maséři používají různé techniky, včetně akupresury a jógy, aby ulevili od bolesti a napětí v těle.

Jak může thajská masáž zlepšit držení těla?

Jak může thajská masáž pomoci vylepšit držení těla? To je skvělá otázka! Prvně, thajská masáž pomáhá uvolnit napětí v těle, což je klíčový faktor při vylepšování držení těla. Pokud jsou naše svaly napjaté a ztuhlé, naše tělo má tendenci se krčit, což vede k špatnému držení těla.

Většina lidí má sklon se krčit, když jsou napjatí nebo pod stresem, a to může vést k špatnému držení těla. Thajská masáž pracuje na uvolnění těchto napjatých svalů a podporuje relaxaci těla.

Druhým způsobem, jak může thajská masáž pomoci zlepšit držení těla, je skrze inverzní terapii. Během thajské masáže může masér zaujmout pasivní, protahovací a ohýbání polohy, které pomáhají uvolnit svaly a povzbudit flexibilitu. Kombinace těchto poloh, které jsou součástí thajské masáže, může pomoci zlepšit držení, posílit jádro a uvolnit napjaté a utažené svaly, které mohou působit špatné držení těla.

Dojmy z mé první thajské masáže

Měla jsem tu čest absolovovat thajskou masáž poprvé při cestach po Asii. Bylo to v malém a rustikálním salonu, na rohu rušné ulice plné obchodů a stánků.

Masérka byla zkušená a jemná, pečlivě pracovala na mé držení těla. Vždycky jsem si myslela, že mám dobré držení těla, dokud jsem nepocítila úplné uvolnění po této masáži. Pečlivě pracovala na jednotlivých místech, která byla napjatá a zatěžovaná mým špatným držením těla.

Bylo to také velmi relaxační. Pocit teplých rukou na mém těle, jemná hudba na pozadí a vůně esenciálních olejů míchajících se s aromatem bylin, to vše přispělo k hlboké relaxaci, kterou jsem pocítila.

Thajská masáž se nyní stala součástí mého života. Moc dobře si uvědomuji, že to je jedna z cest, jak udržovat mé tělo i mysl v rovnováze a pečovat o sebe sama. Takže pokud jste někdy na váhách, zda si máte dopřát thajskou masáž, určitě to zkuste. Je to nádherný způsob, jak se postarat o sebe a své tělo. A kdo ví, možná to pomůže i vám zlepšit svoje držení těla.

Karel Dvořáček

Karel Dvořáček

Jsem odborníkem na masáže a provozuji vlastní masážní salon v Olomouci. Už několik let se specializuji na různé druhy masážních technik a stále se vzdělávám v nových trendech v oboru. Rád také píšu o masážích, sdílím své zkušenosti a rady s ostatními. Kromě své práce mám rád kolo, turistiku a také si rád hraju se svým psem Maxem. Jsem šťastně ženatý a mám dva úžasné děti, Martina a Lenku.

Napsat komentář