Harmonie Masážní Salóny

Krok za krokem: Jak se provádí čínská masáž.

  • Domů
  • Krok za krokem: Jak se provádí čínská masáž.
Krok za krokem: Jak se provádí čínská masáž.

Úvod do světa čínské masáže

Enurezní růžové světlo se pomalu šíří mým domovem v Olomouci, zatímco pes Max leží u mých nohou, jakoby byl symbolem tiché podpory. Právě jsem se vrátil z jedné z mých nejoblíbenějších cest do Asie, konkrétně do Číny. Považoval byste to za náhodu? Pravděpodobně ne. Vždyť jsem se vrátil domů maštěn jak velbloud po mé první terapii čínskou masáží. Brzy jsem si všiml, že je to téma, o kterém bych měl něco napsat. A tak, dnes, místo toho abych si dopřával další miso polévku, jsem tady, abych s vámi sdílel tuto cestu.

Čínská Masáž - Co to vlastně je?

Čínská masáž, známá také jako Tui Na nebo Anmo, je komplexní systém manipulace těla, který se datuje až do roku 1700 před naším letopočtem. Který jiný typ masáže má tak hrdý rodokmen? Právě toto je jeden z důvodů, proč je čínská masáž tak fascinující. I když se často zaměňuje s akupunkturou, její jedinečné metody vlastně nenabízí jehly jako své hlavní nástroje. Místo toho je to pevný tlak, protažení a manipulace. Ale dosti řečí o historii, pojďme se ponořit do konkrétních technik.

Příprava na čínskou masáž

Co by měl jeden udělat, než se odevzdá svému prvnímu zážitku s čínskou masáží? Nejdříve byste měli vědět, že byste měli přijít do salonu oblečení v pohodlném oblečení - proces je trochu fyzicky náročný, takže žádné těsné džíny nebo obtížně odnímatelné svetry. Ujistěte se také, že jste něco snědli, ale raději ne těsně před masáží. Musíte být soustředěni a napojeni svou energií na masáž. A co teprve když začne masáž? Napětí se začne tvořit, stejně jako byste čekali na splash, když skočíte do bazénu. Jenomže tentokrát skáčeme do hlubin čínské masáže.

Techniky čínské masáže

Není to ani tak o tom, jak je masáž prováděna, ale spíše o tom, jak se člověk cítí. Čínské masážní techniky jsou zaměřeny na využití konektorových cest, známých jako meridiány, které propojují naše tělo od hlavy až k patě. Tyto cesty jsou prý nabitý životní silou zvanou Qi. Když máte blokovány tyto cesty, můžete se cítit unavení, nemocní, nebo mít nedostatek energie. Přestože se mohou zdát techniky jako hluboké tlakové pointy, protažení a manipulace nezvyklé, výsledkem je neskutečné uvolnění a revitalizace.

Proces uvolnění při čínské masáži

Každý proces uvolnění při čínské masáži je osobní záležitostí, jak si jistě dokážete představit. Volný čas, místo kde se nacházíte, dokonce i počasí, všechno hraje roli v tom, jak se budete cítit. Jakmile začne terapeut pracovat na vašem těle, můžete si všimnout, že některé oblasti jsou bolestivější než jiné. Některé místa se mohou zdát napnutá, zatímco jiné mohou být uvolněny a změkčeny téměř okamžitě. Je důležité si uvědomit, že toto je normální a je to součást procesu uzdravení.

Výhody čínské masáže

Možná se ptáte, proč byste měli podstoupit tak intenzivní zážitek. Odpověď je jednoduchá: výhody. Čínská masáž je známá tím, že zlepšuje krevní oběh, napomáhá trávení a pomáhá ulevit od stresu a úzkosti. Dokáže také zmírnit bolest spojenou s artritidou nebo migrénou. Navíc, zdá se, že pro mě, po masáži je to jako bych měl pocit, že jsem jen trochu blíž k tomu, stát se mistrem Tai Chi.

Reflektující na cestě

Je to neuvěřitelné, jak může něco tak jednoduchého jako dotyk člověka s tak hlubokými znalostmi o těle, mít tak výrazný dopad na naše tělo a mysl. Když si vybavím svůj první zážitek s čínskou masáží, myšlenky, které mi přicházely do hlavy, byly rozhodně více než jen "to je příjemné". Bylo to jakési probuzení, jako kdybych se stal více vědomým svého těla než kdy předtím. A pokud se chcete dozvědět více, existuje spousta zdrojů dostupných on-line i off-line pro studium a praxi čínské masáže.

Závěrečné myšlenky

Čínská masáž je prastarou techniku se spoustou výhod. V současném stresujícím světě může být tento typ péče nesmírně obohacující. Ale i když se to může zdát náročné, stojí to za to. Víc než jen běžná masáž, čínská masáž je cesta k uvolnění, zdraví a uvědomění si sebe sama. Takže ať už jste zvědavé duše, které hledají nový zážitek nebo pravidelné masážní nadšence, jako jsem já, mohu vřele doporučit vyzkoušet čínskou masáž. Já se již těším na svou další seanci a doufám, že také vy najdete cestu k této starobylé umělecké formě.

Karel Dvořáček

Karel Dvořáček

Jsem odborníkem na masáže a provozuji vlastní masážní salon v Olomouci. Už několik let se specializuji na různé druhy masážních technik a stále se vzdělávám v nových trendech v oboru. Rád také píšu o masážích, sdílím své zkušenosti a rady s ostatními. Kromě své práce mám rád kolo, turistiku a také si rád hraju se svým psem Maxem. Jsem šťastně ženatý a mám dva úžasné děti, Martina a Lenku.

Napsat komentář