Harmonie Masážní Salóny

Medová masáž: přírodní způsob, jak povzbudit a oživit vaši pokožku

  • Domů
  • Medová masáž: přírodní způsob, jak povzbudit a oživit vaši pokožku
Medová masáž: přírodní způsob, jak povzbudit a oživit vaši pokožku

Co je to medová masáž?

Ti z vás, kdo netuší, co může medová masáž obnášet, asi spekulují, zda si budete muset za tímto účelem obstarat sklenici medu a zaměřit se na nelehkou úlohu "jak se lepit méně a užívat si více". Nicméně, dejte mi šanci vysvětlit krásu této starodávné techniky pocházející z východu a nebojte, není to tak, jak si možná myslíte. Medová masáž je forma alternativní terapie, která využívá speciální techniky aplikace medu na pokožku za účelem detoxikace, zlepšení cirkulace a výživy pokožky. Během masáže je aplikován med na vaše tělo pomocí jedinečných pohybů, které má za cíl otevřít a čistit póry, a tak stimulovat váš oběhový systém. Je to jako magickej dotyk, který nejenže učiní vaši pokožku hebkou a vyživenou, ale zaručeně přinese pocit hlubokého uvolnění. Pamatujte, že zatímco někteří z nás uctívají med jako lahůdku na chleba nebo v čaji, jeho vnější aplikace je také zázrak pro naše tělo.

Výběr správného medu

Každý ví, že ne každý med je stvořen stejně. Jestli chcete z medové masáže získat maximum, musíte si vybrat ten správný typ. Ořechový? Pampeliškový? Akáciový? Tady přichází k slovu nejen vaše osobní preference, ale i několik praktických tipů. Nejlépe je použít organický, syrový a nejlépe lokálně vyrobený med, který je nejbohatším zdrojem živin a má nejvyšší antioxidační schopnosti. Ujistěte se, že med není přehřátý nebo ultra-filtrovaný, protože to by mohlo odstranit mnoho jeho přírodních léčivých vlastností. A nebojte se experimentovat s různými druhy a směsi, můžete objevit úplně nové aroma svého oblíbeného rituálu.

Příprava na medovou masáž

Příprava na medovou masáž je jako příprava na rande. Chcete se cítit co nejlépe a vědět, že se o sebe staráte. Máte-li možnost, udělejte si před masáží teplý relaxační koupel nebo se vydejte do sauny, to pomůže otevřít póry a maximálně se uvolníte. Hydratujte se - pitný režim je důležitý nejen pro váš životní styl, ale i při jakémkoliv typu masáže. A nezapomeňte, milé dámy i pánové, představte si, že se chystáte dopřát svému tělu něco, co si naprosto zaslouží – pozornost, péči a hlazení medem, který v sobě ukrývá tisíce let moudrosti přírody.

Technika medové masáže

Technika medové masáže je zážitek sám o sobě. Nemyslete si, že jde jen o to plácat med na záda a doufat v nejlepší. Ne, ne. Vašemu masérovi půjde o to, aby protáhl každý sval, každý kloub, a to vše při rytmickém pohybu, který vás uchvátí. Představujte si to jako tanec mezi vaším tělem a medem, který se stává spojníkem vaší pokožky se všemi těmi blahodárnými látkami. Tlak a směr pohybů maséra jsou klíčem k otevření pórů a podpoření detoxikačního procesu. A jak pokožku uvolňuje a otevírá, cítíte, jak všechen ten stres a toxiny opouštějí vaše tělo s každým tahem.

Výhody medové masáže

A teď to nejdůležitější – proč byste si měli dát tu práci a rozhodnout se pro medovou masáž? No, kromě toho, že je to bezesporu velmi působivý zážitek, má medová masáž i celou řadu prokazatelných přínosů. Je to jako malý zázrak pro vaše tělo. Medová masáž může pomoci odstranit toxiny z těla, zlepšit cirkulaci, hydratovat a obnovit pokožku, zmírnit bolesti svalů a kloubů a dokonce snížit projevy celulitidy! Nuže, jestli to nejsou dost dobré důvody k tomu, aby se stal med součástí vašeho wellness programu, tak už fakt nevím. Navíc, tehdy když se po masáži budete cítit svěží, odpočatá a prostě perfektní, určitě mi dáte za pravdu.

Péče o tělo po medové masáži

Stejně tak, jako je důležité se na medovou masáž řádně připravit, je zásadní i to, co děláte po ní. Moje nejoblíbenější činnost po masáži? Rozhodně si dopřát dostatek odpočinku, aby mělo tělo čas regenerovat se a vstřebat všechny ty úžasné benefity, které medová masáž poskytuje. Také dbám na to, abych pokračovala v dostatečném přísunu tekutin a vyhýbala se těžkým jídlům a alkoholu nejméně 24 hodin, abych nepřetěžovala své tělo, když je ve fázi detoxikace. A samozřejmě, kůže po masáži si zaslouží jemné zacházení, proto nezapomeňte na citlivou hydrataci a občas i na nějaký ten výživný krém.

Medová masáž doma

Pokud chceš vyzkoušet medovou masáž ve pohodlí domova, nepotřebuješ k tomu mnoho – jen lahvičku kvalitního medu a ochotného partnera (který se nebojí trochy lepkavosti). S Davidem jsme se tomu taky párkrát smáli, když se celá koupelna přeměnila ve včelí království a my se snažili všecky ty kapky medu zase dostat zpět tam, kam patří. Posiluje to nejen vaše tělo, ale i vztah, to mi věřte. A pokud dodáte trochu fantazie, můžete transformovat svůj obývák ve wellness oázu. Svíčky, klidná hudba a taková ta blissfull atmosféra. Já osobně si ráda před masáží uložím vše potřebné vedle sebe, aby byl celý proces co nejpříjemnější a uvolněný.

Závěrečné myšlenky

Na závěr bych ráda zdůraznila, že medová masáž nemusí být vhodná pro každého – jsou lidé, kteří mají na med alergii nebo kůži, která nesnese příliš intenzivní péči. Je to vždy o naslouchání potřebám vašeho těla a o tom, najít tu správnou rovnováhu, která bude pro vás fungovat. A jak se tak snažím vždy dodávat lehkost a humor do každé situace, jež se týká péče o sebe, medovou masáž neberu jinak. Jestli je něco, čemu bychom měli v dnešním uspěchaném světě věnovat více času, jsou to okamžiky, kdy se o sebe můžeme postarat s láskou a pozorností, a medová masáž je jedním z cest, jak toho dosáhnout. Takové malé, sladké odpoledne plné relaxu a zklidnění, a přitom jste jen o lepkavou koupelnu dál od pocitu absolutní pohody.

Eliška Novotná

Eliška Novotná

Jsem specialista v oblasti masážních salonů. Pracuji jako masérka v předním wellnes centru v Olomouci. Díky své práci jsem se naučila vše o světě masáží a wellness. Ráda píšu články o různých druzích masáží, abych tuto vědomost roznášela dále. Při práci se snažím rozptýlit stres klientů a přinést jim pohodu.

Napsat komentář