Harmonie Masážní Salóny

Omlazení těla pomocí masážního baňkování

  • Domů
  • Omlazení těla pomocí masážního baňkování
Omlazení těla pomocí masážního baňkování

Co je to masážní baňkování?

Velmi ráda vám dnes představím jednu metodu ovlivňování našeho těla, kterou bychom mohli nazvat trochu archaickou, ale zároveň účinnou. Jde o masážní baňkování. Mnoho lidí se nad tímto termínem kroutí a nemůžou si představit, co by na tom mohlo být tak zázračné, že by opravdu dokázalo omladit tělo.

Baňkování je technika, která pochází z tradiční čínské medicíny a její princip je vlastně velice jednoduchý. Při masáži se na tělo přiloží skleněná baňka, ve které se vytvoří podtlak. Tímto způsobem se dosáhne hlubokého prokrvení dané části těla.

Pojďme se podívat, jak začít s baňkováním, na co se připravit a jaké má vlastně baňkování účinky na naše tělo.

Druhy baňkování

Existují různé druhy baňkování. Klidně si vzpomeňte na dědečkovy časy, kdy se na záda přiložily skleněné pohárovité baňky naplněné horkým vzduchem. To je vlastně baňkování v nejčistší podobě. Dnes se pro techniku baňkování využívají modernější pomůcky, které nejsou tak náročné na obsluhu a jsou také bezpečnější.

Dělíme je na suché a vlhké baňkování. Suché baňkování je jednoduché a bezpečné, provádí se pomocí baňkovacího stroje, který přiložíme na tělo a vytvoří v něm podtlak. Je to velmi podobné kouzlu, které umí můj kocour Oliver, když se na mě dívá svýma velkýma očima a já neodolám a nepodělím se s ním o svou večeři.

Vlhké baňkování je o něco komplexnější. Předchází mu akupunktura nebo mokrá cupping technika. Po tomto zákroku se na tělo přiloží baňka, ve které se vytvoří podtlak. Metoda je intenzivnější a může někdy zanechat na těle podlitiny.

Účinky a výhody baňkování

Účinky baňkování jsou mnohotvárné a sahají od vizuálních až po terapeutické. Díky hlubokému prokrvení se vyplaví toxiny z těla a zároveň se zlepší pružnost pokožky. Baňkování dokáže zefektivnit látkovou výměnu a přispět k rychlejší regeneraci pokožky.

Je to skvělý způsob, jak se zbavit celulitidy, protože baňkování podporuje cirkulaci krve a lymfy. To vede k rozbití tukových buněk a k vyplavení toxických látek z těla. Zároveň také napomáhá regenerácii pokožky a jejímu omlazení.

Dalším pozitivním aspektem je uvolnění napětí ve svalstvu, masážní baňkování bývá využívané jako doplněk ke klasickým masážím pro hluboké uvolnění svalových vrstev. A pokud jste fanoušek detoxikace, pak vězte, že i tímto způsobem baňkování může pomoci. Ale to vše se dozvíte v následujících odstavcích.

Detoxikace těla pomocí baňkování

Párkrát jsem se již zmínila o detoxikačních vlastnostech baňkování. Vězte, že je tomu právě tak. Masážní baňkování dokáže pomoct tělu zbavit se nadbytečných toxických látek, které se v něm hromadí. Podtlak vytvořený během procedury totiž nutí krevnou a lymfatickou cirkulaci k vyšší aktivitě, což vede k lepšímu vyplavení toxických látek z těla.

To vše přispívá k celkovému osvěžení a omlazení pokožky, která se stává pružnější a hladší. A pokud se přidá do baňkování ještě správná strava a dostatek pohybu, pak se ještě zvýší účinky celé terapie.

Postup a technika masážního baňkování

Masážní baňkování je jednoduchá procedura, kterou si můžete udělat pohodlně doma. Nejprve si musíte pořídit speciální baňky, které můžete koupit v lékárně nebo na internetu. Poté si na tělo nanesete masážní olej, aby baňka na pleti mohla klouzat. Baňku přiložíte na tělo a vytvoříte podtlak. Baňku pak na těle kloužete v oblastech, které chcete ošetřit – bedra, hýždě, stehna, břicho nebo také záda.

Je důležité baňku nepřiložit přímo na srdce, prsa nebo na oblast ledvin, jelikož může dojít k nepříjemnému podráždění těchto oblastí. Po masáži je vhodné se osprchovat a dostatečně se hydratovat!

Moje zkušenost s baňkováním

Nemohu si odpustit ani malý výlet do svého života. Baňkování pro mě nebylo ničím novým, když jsem jej zkusila před několika lety. V mém dětství to byla běžná praxe, kdy moje babička baňkovala nás všechny, když jsme prochladli. Pamatuji se, jak jsem jako malá dívka obdivovala ty malé skleněné poháry, které se pojednou přilepily k tělu a zůstaly tam. Jakoby zázrakem!

Když jsem se v dospělosti rozhodla pro baňkování jako pro omlazující a detoxikační terapii, nebyl to pro mě žádný šok. Ba co víc, mám za sebou několik seancí a musím říct, že mám z této terapie opravdu radost. Můj pokožka je hladší a pružnější, cítím se odlehčená a plná energie.

Závěrečné tipy a odporúčání

Baňkování je skvělý a efektivní způsob, jak si omladit tělo, zbavit se všední únavy, detoxikovat se a ulevit svalům. Když to všechno necháme působit dohromady, je to skoro jako malý zázrak, který můžeme provést doma v pohodlí našeho obýváku.

A pamatujte, klíčem ke všem úspěchům je pravidelnost! A aby baňkování bylo co nejúčinnější, musíte jej provádět pravidelně. A k tomu samozřejmě doplnit správná strava, dostatek pohybu a správný odpočinek.

Ať tedy vaše cesta ke kráse a zdraví je přímo nabitá dobrou náladou a radostí. Já samozřejmě budu ráda, když se mnou své zkušenosti a dojmy ze baňkování podělíte. Ať už jste začátečníci nebo máte za sebou několik seancí, všechny postřehy a zkušenosti jsou více než vítány. Tak hurá na to!

Alena Křížová

Alena Křížová

Jsem specialistka na masáže a provozovatelka vlastního masážního studia v Ostravě. Poskytuji široké spektrum masážních technik, od meditativních až po léčebné. Věnuji se také blogování na téma masáže a sděluji veřejnosti své zkušenosti a poznatky z oboru. Na svých klientech oceňuji důvěru a ráda se stále učím novým technikám a metodám pro zlepšení jejich zdraví a pohody.

Napsat komentář