Harmonie Masážní Salóny

Výhody masáže kojenců a batolat pro jejich emoční vývoj

  • Domů
  • Výhody masáže kojenců a batolat pro jejich emoční vývoj
Výhody masáže kojenců a batolat pro jejich emoční vývoj

Výhody masáže pro emoční vývoj kojenců a batolat

Když Alžběta a já jsme měli naše první dítě, hned mi bylo jasné, že to bude úplně nová cesta plná výzev. Jednou z těchto výzev bylo pochopit, co všechno může přispět k jejich emočnímu a fyzickému vývoji. A víte, co jsme objevili? Masáže kojenců a batolat. Ano, čtete správně, masáže nejsou jen pro unavené dospělé. Masáže mohou napomoci vývoji našich nejmenších, a to nejen fyzickému, ale i emočnímu. Neuvěřitelné, že? Přijďte se mnou na výlet do světa masáží pro děti a dozvíte se vše, co potřebujete vědět.

Konektivita a masáž

Masáže jsou jedním z nejúčinnějších způsobů, jak navázat pevný kontakt s našimi dětmi. Skrze dotek a jemnou manipulaci s jejich tělíčky jim můžeme vyjádřit naší lásku a náklonnost. Je to takový tichý rozhovor, který se nese jazykem něhy a péče. Když jsem poprvé masíroval naše miminko, cítil jsem, jak se to malé stvoření uklidňuje v mých rukou. Bylo to něco úžasného. Nejen, že jsem viděl, jak se naše miminko uklidňuje, ale i já jsem se cítil uvolněnější a klidnější. Po každé masáži bylo vidět, jak se naše vztahy prohlubují.

Emoční vývoj a masáž

Ale jak si můžeme být jistí, že masáže mohou napomoci k emočnímu vývoji našich nejmenších? Studie ukázaly, že masáže mají blahodárný účinek na produkci oxytocinu, tzv. hormonu lásky, jak jej někdy lidé trefně nazývají. Oxytocin, zjednodušeně řečeno, podporuje pocit štěstí a pohody. Kromě jiného se také podílí na utužování sociálních vazeb. Když tedy naše děti masírujeme, pomáháme jim cítit se milovány a dovedeme je k rozvíjení jejich sociálních dovedností.

Tipy pro masáž

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet masáže pro své děťátko, mám pro vás pár tipů. Za prvé, zvolte klidné prostředí. Nikdy nezačínejte masírovat dítě, pokud je unavené nebo hladové. A důležitě, vždy začínejte pomalu a jemně. Nezapomeňte, že děti mají velmi citlivou pokožku.

Vlastní zkušenost s masážemi děti

Můžu vám povědět jednu malou historku. Když jsme byli na návštěvě u prarodičů, našemu malému se velmi špatně usínalo. Byl v novém prostředí a měl z toho stres. Skušený děda sice navrhoval jít mu zazpívat, ale Alžběta navrhla zkusit ho namasírovat. Vyndali jsme malý krém a začali ho jemně masírovat. Po chvíli se malý uklidnil, zavřel oči a spokojeně usnul. Můžu vám říci, že to byl jeden z nejdůležitějších momentů, kdy jsem pochopil, jak moc může masáž pomoci našim dětem.

Závěrečné myšlenky

Tak a tady to máte. Masáže jsou skvělým nástrojem pro podporu emočního vývoje našich nejmenších. Pomáhají nám navázat hlubší vztahy s našimi dětmi a podporují jejich pocit štěstí a pohody. Jestliže jste ještě nezažili tu radost, kterou vám může přinést masáž vašeho miminka, vřele vám to doporučuji. Live is a journey, enjoy it!

Jakub Horák

Jakub Horák

Jsem masér se specializací na masáže v wellness a relaxačních salónech. Mám vlastní masážní salón v Brně. Mám vášeň pro učení a rozšiřování svých odborných znalostí v oblasti masážní terapie. Rád také píšu články na téma masáže, které sdílím na svém blogu a sociálních médiích.

Napsat komentář