Harmonie Masážní Salóny

Základní principy a výhody masáže shiatsu

  • Domů
  • Základní principy a výhody masáže shiatsu
Základní principy a výhody masáže shiatsu

Co je to masáž shiatsu?

Představte si, že byste se mohli zbavit napětí a stresu, který vám nadělal táhlý pracovní týden, jen pár precizními doteky. Jaké by to bylo? To vše je možné díky starodávné Japonské metodě masáže shiatsu. Shiatsu může být ve volném překladu vysvětlen jako "tlak palce", a je to právě tento princip tlaku, který je jádrem této techniky masáže. Při masáži shiatsu se používá prstů, dlaní a loktů k masírování těla, což pomáhá vyvážit energetické toky v těle.

A co jsou akupresurní body?

Jednou z nápaditých věcí na shiatsu je způsob, jakým pracuje s tím, co se nazývají akupresurní body. Tito body, v češtině známé také jako tsubos, jsou specifické oblasti na těle, které, když jsou správně stlačeny, pomáhají ulevit od bolesti a uvolnit napětí. Je pravda, že pojem "tsubo" může znít poněkud záhadně, ale v podstatě je to něco jako mapa vašeho těla. Každý tsubo je spojen s konkrétním orgánem nebo celkovým stavem těla, takže když jsou tito body masírovány, výsledek je, že se cítíte lépe a vzrušeněji.

Výhody masáže shiatsu

Bez ohledu na vaší momentální fyzickou nebo psychickou kondici, shiatsu může nabídnout řadu výhod. Prostřednictvím tlaku na specifické body, shiatsu pomáhá uvolnit napětí v těle, stimuluje cirkulaci krve a lymfy a také pomáhá posílit imunitní systém. Mohlo by vás také zajímat, že shiatsu je skvělou technikou pro posílení duševního zdraví. Představte si, jak by bylo skvělé se cítit klidnější, soustředěnější a obecně spokojenější – shiatsu to může nabídnout!

Kdy je dobré využít masáž shiatsu?

Můžete si říct: "Dobře, Karel, všechno to zní fantasticky, ale kdy bych měl shiatsu fakt vyzkoušet?" Odpověď je jednoduchá: kdykoliv se cítíte napjatý, vyčerpaný nebo když potřebujete ulevit od bolestí. Masáž shiatsu je ideální pro ty, kteří chtějí zmírnit nepohodlí spojené s chronickými onemocněními, jako jsou migrény, bolest kloubů nebo svalové křeče. Ale nemusíte být nemocní, abyste si mohli shiatsu užít. Je to také skvělý způsob, jak se uvolnit a resetovat po náročném dni.

Jak probíhá shiatsu masáž?

Při shiatsu masáži ležíte obvykle na matraci na podlaze nebo na speciální stoličce pro masáže. Masér pak používá své prsty, dlaně a lokty k vyvíjení tlaku na konkrétní body na těle. Shiatsu masáže obvykle trvají asi 60 minut, během kterých se pojedou všechny oblasti těla, včetně hlavy, krku, zad, rukou a nohou.

Rady a tipy před shiatsu masáží

Pokud jste se rozhodli vyzkoušet shiatsu masáž, mám pro vás pár rad. Zaprvé, ujistěte se, že jste dobře najedli a napili. Může se zdát jako drobnosti, ale je důležité přijít na masáž s dobře hydratovaným tělem a plným žaludkem. Kvůli intenzitě masáže může být snížen příjem krve do žaludku, což může způsobit nepohodlí, pokud jste hladoví. Také nezapomeňte na pohodlné oblečení - obvykle budete na masáži v pohodlném tričku a nohavici.

Osobní zkušenost s masáží shiatsu

A aby tomu nebylo málo, z těchto zkušeností vám nyní nabídnu i svou vlastní osobní zkušenost se shiatsu. Jistě, mohlo by se zdát, že jako bloger o zdraví a životním stylu musím hodně dělat, ale také se snažím najít čas na sebe a udržovat své zdraví a pohodu. Před několika lety jsem začal trpět chronickými bolestmi hlavy a po řadě lékařských vyšetření a léků se mi zdálo, že neexistuje žádné řešení. To se všechno změnilo, když jsem objevil shiatsu. Po několika sezeních mi shiatsu nepomohlo jen zmírnit bolest, ale také mi pomohlo vrátit se k životu bez stresu a úzkosti. Dnes nedokážu představit svůj život bez pravidelných sezení shiatsu, a mohu s jistotou říci, že mi to změnilo život.

Karel Novotný

Karel Novotný

Jsem expertem na provoz masážních salónů a mám hluboké zkušenosti s různými typy masáží. Své dovednosti jsem si rozvíjel po mnoho let v různých wellness centrech a lázních po celé České republice. Rád sdílím své zkušenosti a poznatky o masážích a proto často píšu články a blogy na toto téma. Ve svém volném čase se věnuji svým koníčkům a rodině.

Napsat komentář