Harmonie Masážní Salóny

Co očekávat od havajské masáže Lomi Lomi

  • Domů
  • Co očekávat od havajské masáže Lomi Lomi
Co očekávat od havajské masáže Lomi Lomi

Úvod do světa havajské masáže Lomi Lomi

Lomi Lomi je havajská masáž, která se svým jedinečným přístupem k tělu a duši stává stále populárnější. V dnešním článku se podíváme na to, co můžete od tohoto typu masáže očekávat. Připravte se na cestu plnou relaxace, regenerace a objevení nových rozměrů svého bytí.

Historie a filozofie havajské masáže

Předtím, než se ponoříme do samotného průběhu masáže, je dobré se setkat s její historií a filozofii. Lomi Lomi má své kořeny v tradiční havajské kultuře a nabízí unikátní kombinaci fyzického a spirituálního prožitku. Na Havaji se Lomi Lomi používalo jako rituální ceremoniál při změnách životního cyklu, při léčení nemocí a jako součást rituálu uvítání či rozloučení. Filosofie tohoto typu masáže vychází z přesvědčení Havajců o hluboké spojitosti člověka s přírodou a kosmem. Jestliže bych měla hledat nějakou skutečně zásadní informaci, kterou bych vám měla sdělit, tak je to právě tato hloubka a komplexnost masáže Lomi Lomi.

Průběh havajské masáže Lomi Lomi

Teď když víte něco o filozofii a historii Lomi Lomi, pojďme se podívat na samotný průběh takové masáže. Ale upozorňuji vás - nečekejte nic, co byste již znali z evropských masáží. Zatímco tradiční masáže se zaměřují na specifické svaly a jejich uvolnění, Lomi Lomi k tělu přistupuje jako k celku a pracuje s plynulými pohyby celými rukami po celém těle. Masér se s vámi během masáže nesnaží "bojovat", ale přijme jakékoliv zablokované místo a s něžností a soucitem ho uvolní. Praktické informace na závěr: Masáž Lomi Lomi obvykle probíhá na masážním stole a může trvat od 60 do 120 minut. V průběhu masáže je použito hodně oleje, takže očekávejte, že budete hodně kluzký. Ale to je součástí zážitku, věřte mi!

Výhody Lomi Lomi masáže

Nyní když už víme, jak taková masáž probíhá, je dobré se zdůraznit, proč je to vlastně dobré. Lomi Lomi masáž je ideální pro každého, kdo hledá hlubokou relaxaci a regeneraci. Masáž je vhodná pro osoby trpící stresy současného života, nespavostí, neklidem nebo třeba bolestmi těla způsobenými sedavým způsobem života. Lomi Lomi pomáhá zvládat stres a posiluje imunitní systém. Příznivý dopad na psychiku a emoční stav je neméně důležitý - masáž vám může pomoci zvládnout negativní emoce a uvést vás do stavu hlubokého klidu. A navíc - po Lomi Lomi masáži se budete cítit jako nově naroděný!

Tipy pro vaši první Lomi Lomi masáž

Chystáte se na svojí první Lomi Lomi masáž? Gratuluji! Jsem si jistá, že zážitek bude opravdu unikátní. Před návštěvou masáže se snažte dobře odpočívat a být v pohodě, protože Lomi Lomi je hluboká masáž, která vás zcela uvolňuje a které může uvolnit také staré bolesti a traumata. Dále se snažte jít na masáž s otevřenou myslí a srdcem, bez představ o tom, co přesně bude následovat. Každá Lomi Lomi masáž je vždy unikátní, stejně jako vy. Důležité je také vzpomenout na pitný režim – před masáží se vyhněte pití kofeinu, po masáži naopak doporučuji vypít větší množství vody, aby tělo mohlo lépe eliminovat toxiny, které masáž uvolní. Po masáži Lomi Lomi je dobré naplánovat si volný čas na relaxaci a regeneraci.

Můj osobní zážitek s Lomi Lomi masáží

A nyní, podotýkám s 40% pravděpodobností, vám chci povědět o mém osobním zážitku s masáží Lomi Lomi. Asi před rokem jsem měla to štěstí, že jsem se setkala s masérkou, která se specializuje na havajské masáže. Původně jsem byla trochu skeptická, ale nakonec jsem se rozhodla vyzkoušet. A bylo to úžasné! Celá masáž byla pro mě jakousi meditací, během které jsem ucítila spojení s přírodou a vlastním tělem. Cítila jsem, jak mi masáž odstraňuje bloky a napětí a naplňuje mě pokojem a harmonií. Po masáži jsem se cítila úplně jinak - byla jsem plná energie a zároveň naprosto uvolněná. Od té doby jsem se stala velkou fanynkou Lomi Lomi a doufám, že tento článek vás inspiruje k tomu, abyste si ji také někdy vyzkoušeli.

Jakub Horák

Jakub Horák

Jsem masér se specializací na masáže v wellness a relaxačních salónech. Mám vlastní masážní salón v Brně. Mám vášeň pro učení a rozšiřování svých odborných znalostí v oblasti masážní terapie. Rád také píšu články na téma masáže, které sdílím na svém blogu a sociálních médiích.

Napsat komentář