Harmonie Masážní Salóny

Vše, co potřebujete vědět o tejpování

  • Domů
  • Vše, co potřebujete vědět o tejpování
Vše, co potřebujete vědět o tejpování

Úvod do světa tejpování

Otevírám dveře do této fascinující techniky známé jako tejpování. Jsem Radka a přiznávám, že tejpování je jednou z mých oblíbených věcí na světě. Je to takové malování obrazy na těle, ale místo barví používáme tejpovací pásky a místo plátna použijeme naše vlastní tělo. Je to jako výtvarné umění! A nejen, že vypadá to skvěle, ale je to i místo, kde se setkávají věda a kreativita.

Historie a využití tejpování

Nyní se dostáváme k historii a využití tejpování. Tejpování pochází z Japonska a do Evropy se dostalo v 70. letech 20. století. Na začátku se využívalo především ve sportu - abyste si ulevili od bolesti a zlepšili výkon. Ale neomezuje se pouze na sportovce. Tejpování se využívá v mnoha oblastech - od fyzioterapie, přes tanečníky, až po běžné lidi jako jsem já nebo můj pes Matýsek, který má někdy problémy s páteří.

Principy a výhody tejpování

Tejpování funguje tak, že aplikujete speciální elastickou pásku na pokožku, která napodobuje vlastnosti lidské kůže a napíná ji. Výhody tejpování spočívají v zlepšení krevního a lymfatického oběhu, podpoře hojení, snížení bolesti a zlepšení pohyblivosti a stability těla. Já osobně jsem jednou použila tejp na zraněný kotník a mám pocit, že mi to velmi pomohlo.

Jak na tejpování - základní postupy

Začínáme tejpováním. Základy jsou jednoduché. Nejprve vyberte správný tejp pro vaše potřeby. Existují různé druhy tejpů pro různé účely - například mohou být voděodolné, hypoalergenní nebo extra pevné. Připravte pokožku - oholte ji a odstraňte z ní oleje. Pak aplikujte tejp podle potřeby. Pamatujte, že tejp by neměl způsobovat bolest nebo nepohodlí.

Tipy a triky pro úspěšné tejpování

Nyní přichází část, kterou jsem nazvala "tipy a triky pro úspěšné tejpování". Těchto několik rad vám pomůže dosáhnout co nejlepších výsledků. Zaprvé, nechte tejp na těle asi 20 minut, než začnete cvičit nebo se hýbat. Tejp se totiž potřebuje přizpůsobit vaší pokožce a tělu. Neaplikujte tejp příliš těsně, celá magie spočívá v jeho elasticitě.

Tejpování a účinky na zdraví

Nyní se dostáváme k mé oblíbené části - tejpování a jeho účinky na zdraví. Tejpování může pomoci ulevit od bolesti, zlepšit oběh a podporovat hojení. Taky zvyšuje pohyblivost a stabilitu těla. Z medicínského hlediska se tejpování mimo jiné používá k léčení sportovních zranění a k rehabilitaci po operacích.

Možné komplikace a omezení tejpování

Tejpování však není pro každého. Existují lidé, kteří jsou na tejp alergičtí. Také není doporučené pro lidi s citlivou pokožkou nebo pro ty, kteří nedávno podstoupili operaci. A samozřejmě, tejpování není náhradou za fyzioterapii nebo lékařskou péči. Pokud máte stále bolest nebo potíže, měli byste se obrátit na svého lékaře.

Tak a to by bylo všechno, co jsem vám chtěla říct o tejpování. Doufám, že vám moje tipy a triky pomohou a budete v tejpování stejně dobří jako já nebo můj pes Matýsek.

Radka Nováková

Radka Nováková

Jsem profesionální masérka a vedu svůj vlastní masážní salón v Plzni. Mým hlavním cílem je pomáhat lidem dosáhnout celkové relaxace a ulevit od každodenního stresu. Také miluji psaní a ráda sdílím své zkušenosti a rady o masážích na mém blogu. Kromě práce se věnuji svým koníčkům - čtení, plavání a cyklistice.

Napsat komentář