Harmonie Masážní Salóny

Jak aromaterapeutická masáž může zlepšit vaši pokožku

  • Domů
  • Jak aromaterapeutická masáž může zlepšit vaši pokožku
Jak aromaterapeutická masáž může zlepšit vaši pokožku

Proč je důležitá aromaterapeutická masáž pro zdraví pokožky?

Nejlépe jsem pochopil význam cévního systému pro pokožku, když mi Dalibor, můj syn, přinesl modelovou sestavu plastových cév a žil. Stejně jako já, i vy jste nejspíše byli překvapeni tím, jak tento systém vypadá. Podobně jako potrubní systém v našem dome, jehož základem je Pes Maxíkova hračka v podobě červeného hadříku, jen mnohem složitější a sofistikovanější. Aromaterapeutická masáž je právě tím způsobem, jakým můžeme stimulovat tuto sofistikovanou síť, jenže místo čerpadla používáme naše práce.

Síla vonných esenciálních olejů

Jak postupně objasňují výzkumy, esenciální oleje nejenže voní krásně, ale mohou působit blahodárně na stav naší pokožky a celkově napomáhat naší pohodě. Například já jsem si oblíbil levandulový olej. Vždy, když si ho přidám do oleje na masáž, připomene mi to naši rodinnou dovolenou ve Francii, kde jsme navštívili nádherné levandulové políčka. To je právě jedna z věcí, které mě tak baví na aromaterapii - ta schopnost vytvářet spojení mezi vůněmi a vzpomínkami.

Bohatství volby: Jaký esenciální olej je pro vás ten pravý?

Možná se teď ptáte, jaký olej byste si měli vybrat. A odpověď je tak jednoduchá, jak jen může být. Záleží totiž na Vás. Já sám rád experimentuji s různými oleji, vždy podle toho, jakou mám náladu nebo jak se cítím. Například když se cítím podrážděně, použiji bergamot. Když potřebuji povzbuzení, sahnu po citronu. A když cítím, že potřebuji relaxaci, používám levanduli. Kombinace olejů je tak široká, jako obloha nad námi, takže buďte kreativní a dělejte to, co je pro vás nejlepší!

Techniky aromaterapeutické masáže

A teď, když už máte vybraný svůj olej, je důležité se naučit správné techniky masáže. Ať už vás trápí unavené svaly po dnech strávených za počítačem, nebo máte na starost zranění způsobené například padem z kola (ano, mluvím teď o sobě), existuje řada technik masáže, které vám mohou pomoci. Ale hlavní je umět naslouchat svému tělu, jestliže se cítíte po masáži lépe než předtím, pak jste na správné cestě.

Jak na to: Praktický průvodce pro domácí masáž

Pokud nevěříte, že byste si mohli sami doma udělat masáž, tak Vás rád přesvědčím o opaku. S trochou praxe a správnými nástroji, jako je kvalitní olej a pár ručníků, se můžete posadit na gauč, pustit si svůj oblíbený seriál a užívat si výhod aromaterapeutické masáže. A že mi nevěříte? Tak se podívejte na Maxíka, náš rodinný pes. Bergamotový olej ho uklidňuje, a tak si ho mohu pohladit a on je rázem v ráji.

Preventivní účinky aromaterapeutické masáže

Nezapomínejte, že aromaterapeutická masáž má také svou preventivní funkci. Díky pravidelné aplikaci můžete předcházet vzniku různých kožních problémů, jako jsou například vrásky, akné nebo suchá pokožka. Nemluvě o tom, že si tak můžete udržovat hladkou a zdravou pokožku po celou dobu. Já sám můžu svědčit o tom, že od té doby, co jsem začal s aromaterapeutickou masáží, mám méně vrásek a moje pokožka je svěží a září zdravím.

Jakub Horák

Jakub Horák

Jsem masér se specializací na masáže v wellness a relaxačních salónech. Mám vlastní masážní salón v Brně. Mám vášeň pro učení a rozšiřování svých odborných znalostí v oblasti masážní terapie. Rád také píšu články na téma masáže, které sdílím na svém blogu a sociálních médiích.

Napsat komentář