Harmonie Masážní Salóny

Masáž lávovými kameny: dokonalé spojení tepla a relaxace

  • Domů
  • Masáž lávovými kameny: dokonalé spojení tepla a relaxace
Masáž lávovými kameny: dokonalé spojení tepla a relaxace

Úvod do světa masáže lávovými kameny

Jestliže vám magický svět wellness a relaxace není cizí, určitě vás nebude minout masáž lávovými kameny. Tato technika pochází ze starých hawaíjských rituálů a již po staletí poskytuje svým adeptům dokonalé spojení tepla a relaxace. Proč tepla? No, lávové kameny se před masáží zahřívají na příjemných 50 stupňů Celsia, což dává tělu pocit hlubokého uvolnění a pomáhá uvolnit napjaté svaly. Ale nejen to, teplé kameny také pomáhají zvyšovat cirkulaci krve a lymfy, což podporuje detoxikaci těla, takže po masáži se cítíte nejen uvolněně, ale i znovuzrozeně.

V minulosti jsem si vždy myslela, že masáž lávovými kameny je něco, co si můžu dopřát jen na dovolené na Bali nebo na Hawai, ale pak jsem objevila, že to není pravda. Ta pravá hawaíjská masáž lávovými kameny je dostupná i tady v České republice. A to je super, protože masáž lávovými kameny je pro mě něco jako mini dovolená. Po každé se cítím jako nový člověk a dokáže mi na chvíli vypnout mozek od všedních starostí. A tak je tedy tady můj průvodce tímto úžasným světem relaxace a pohody.

Příprava na masáž lávovými kameny

Když se rozhodnete pro masáž lávovými kameny, je dobré si něco málo o této technice přečíst, abyste věděli, co od ní můžete očekávat. Také vězte, že tato masáž není vhodná pro všechny - pokud máte jakékoliv zdravotní problémy, měli byste se vždy poradit se svým lékařem. A teď k přípravě na masáž...

Jako první je důležité zmínit, že se masáž provádí nahá, ale pokud se cítíte nesví, můžete si nechat na sobě spodní prádlo. Během masáže budete pokrytí ručníkem, který zakrývá všechna intimní místa, takže se nemusíte bát, že byste se cítili vystaveni. Pokud jde o samotné kameny, jsou vyhřívané v roztoku obsahujícím éterické oleje, které přispívají k celkovému relaxačnímu zážitku.

Průběh masáže lávovými kameny

Když už jsme u těch kamenů, je důležité zmínit, že i když se masáž volá lávová, kameny tedy nejsou z lávy. Jde o bazaltové kameny, které jsou ploché, hladké a dobře drží teplo. Jsou vyhřívané v roztoku s éterickými oleji, a poté jsou umístěny na klíčové body těla, jako jsou páteř, žebra, ruce, nohy nebo břicho. Masér pak těmito kameny masíruje tělo s různou intenzitou - některé partie jsou masírovány jemněji, jiné silněji. Díky tomu se tělo důkladně uvolní a napětí z těla výrazně klesá.

Vzácně, ale stává se, že můj masér zapomene, z kolika kamenů se masáž skládá a já jsem na konci překvapená, když jich na mě zůstane pár navíc. Ale to je vlastně dobrá věc, protože čím déle na mě kameny zůstávají, tím více se uvolňuji. A tak vždycky říkám: "Čím víc kamenů, tím lépe!"

Výhody a nevýhody masáže lávovými kameny

Masáž lávovými kameny je svým způsobem jedinečná a nabízí řadu přínosů. Jak už jsem zmínila, jednou z hlavních výhod této masáže je relaxační efekt, který je zesílen teplem a tlakem kamenů na těle. Další výhodou je, že pomáhá zlepšovat krevní oběh a lymfatický systém, což je dobré pro detoxikaci těla. Kameny také pomáhají uvolnit svalovou napětí a bolest.

Ale jako všechno, i masáž lávovými kameny má své nevýhody. Některým lidem může být nepříjemné cítit teplé kameny na těle, některým může vadit zápach éterických olejů ve spojení s horkem. Také je důležité připomenout, že masáž lávovými kameny není pro všechny - pokud máte zdravotní potíže, nebo pokud jste těhotná, měli byste se vždy poradit se svým lékařem nebo terapeutem.

Tak to je moje malá vídeňská škola masáže lávovými kameny. Doufám, že vám můj příběh pomohl pochopit, co je to masáž lávovými kameny a jaké jsou její výhody a nevýhody. Jsem pevně přesvědčená, že každý by měl vyzkoušet masáž lávovými kameny alespoň jednou v životě, protože je to opravdu jedinečný zážitek, který vám může pomoct v mnoha ohledech. Protože jak se říká ... kameny jsou jen kameny, dokud je někdo nespálí.

Karel Novotný

Karel Novotný

Jsem expertem na provoz masážních salónů a mám hluboké zkušenosti s různými typy masáží. Své dovednosti jsem si rozvíjel po mnoho let v různých wellness centrech a lázních po celé České republice. Rád sdílím své zkušenosti a poznatky o masážích a proto často píšu články a blogy na toto téma. Ve svém volném čase se věnuji svým koníčkům a rodině.

Napsat komentář