Harmonie Masážní Salóny

Nejlepší techniky masáže pro kojence a batolata

  • Domů
  • Nejlepší techniky masáže pro kojence a batolata
Nejlepší techniky masáže pro kojence a batolata

Úvod do světa dětské masáže

Mít malé dítě je úžasná věc. Ale stejně jako s sebou přináší spoustu radosti a lásky, prostě také znamená občasné těžkosti a stresy. Jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci svému dítěti relaxovat a zároveň podporovat jeho vývoj, je dětská masáž. Vždycky jsem byla fascinována tím, jaký má lehké a šetrné dotyky na tyhle malé tvory silný dopad. A nemůžu si odpustit přidat, že tahleta aktivita může být skvělým způsobem, jak se s dítětem víc sblížit a zdokonalit komunikaci. Ale počkat, nežijeme v předěluvaném světě, ve kterém se všechno točí kolem tisíciletých rodičů s jejich bio výživou a jóga lekcemi? Není tohle jen taková ta módní vlna? No, právě o tom tady chci mluvit. Protože masáže pro kojence a batolata nejsou žádnou novinkou ani hippí konceptem. Mají hluboko zakořeněné tradice v mnoha kulturách po celém světě a jsou vědecky prokázány v mnoha oblastech.

Výhody a typy dětské masáže

S masáží u dětí je spojeno mnoho přínosů. Ať už jde o podporu trávení, posílení imunity, nebo pomoc při zlepšení spánku, masáže mohou pro vaše dítě udělat opravdu mnoho. No a samozřejmě, masáže jsou skvělým způsobem, jak uklidnit nervózní nebo nepokojné děťátko, protože jak všichni víme, i málo stresu může mít na tyto malé organizmy velký dopad. Nenechte se ale zmást, ne všechny masáže jsou stejné. Existuje mnoho různých technik a stylů, které se mohou lišit v závislosti na věku nebo zdravotním stavu vašeho dítěte. Je důležité se naučit ty správné techniky a vědět, kdy a jak je použít. Což mě přivádí k dalšímu bodu tohoto článku.

Jak začít s dětskou masáží

Představte si, že jste malé dítě. Vaše tělíčko je plné nových a vzrušujících pocitů a zážitků, a právě jste se narodily do tohoto velkého, někdy trochu chaotického světa. No a pak přijde maminka nebo tatínek s těmi velkými rukama a začne vás mačkat a tlačit. Co byste si mysleli? Pravděpodobně byste se cítili trochu zmatení a možná i trochu vyděšení. Přesně z tohoto důvodu je tak důležité přístupovat k dětské masáži s nejvyšší ohleduplností a citlivostí.

Poznání vhodného momentu

Ačkoli se chystáme na tomto místě zavrtat do technik masáže pro kojence a batolata, nejdříve se podíváme na to, jak poznat, kdy je ten pravý čas pro masáž. Dítě by mělo být klidné a spokojené, nikoliv příliš hladové ani příliš unavené. Je důležité vybrat takový čas, kdy se dítě nevrhá do dalšího krmení nebo do svého oblíbeného času pro spaní. Chcete-li to shrnout, vyberte si pro tuto aktivitu čas, kdy bude dítě v pohodě a uvolněné a vy... vy budete připraveni dítěti věnovat plnou pozornost.

Nejlepší techniky masáže pro kojence a batolata

Přicházíme k té nejdůležitější části našeho článku - techniky masáže. Pojďme na to krok za krokem. Je důležité vědět, že přestože existuje mnoho různých technik masáže, které můžete použít, všechny by měly být prováděny s absolutní ohleduplností a opatrností. Dětská kůže je opravdu citlivá a jejich malé tělíčka stále rostou a vyvíjejí se, takže poslední věcí, kterou byste chtěli udělat, je jim ublížit. Takže pokud jste vždycky snili o tom, že se stanete mistrem Shiatsu, možná byste měli počkat, až vaše dítě trochu povyroste.

Nejčastější chyby při masáži dětí

Masáže malých dětí mohou být náročné a může se stát, že uděláme nějaké chyby. Není to nic, čeho byste se měli bát, protože jako vše ostatní, i masáže se učíme dělat lépe s praxí. Ale určitě stojí za to znát některé z nejčastějších chyb, které byste měli při masírování svého dítěte vyhnout. Věřte mi, když vám říkám, že jsem udělala několik z nich, když jsem začínala. Ale nebojte se, nikdo z nás není dokonalý a všichni se musíme učit. Důležité je, že se snažíme a děláme to pro naše děti.

Ať už jste zkušený rodič nebo úplně nováček, doufám, že vám tento článek poskytl nějaké užitečné informace a inspiraci k tomu, jak začít s masáží pro kojence a batolata. Užijte si ten krásný čas strávený se svým dítětem a pamatujte, že nejdůležitější věcí je, aby se oba dva cítili pohodlně a spokojeně. A kdo ví? Možná právě vy objevíte novou techniku, kterou můžete sdílet se světem.

Alena Křížová

Alena Křížová

Jsem specialistka na masáže a provozovatelka vlastního masážního studia v Ostravě. Poskytuji široké spektrum masážních technik, od meditativních až po léčebné. Věnuji se také blogování na téma masáže a sděluji veřejnosti své zkušenosti a poznatky z oboru. Na svých klientech oceňuji důvěru a ráda se stále učím novým technikám a metodám pro zlepšení jejich zdraví a pohody.

Napsat komentář