Harmonie Masážní Salóny

Těhotenská masáž jako klíč k relaxaci

  • Domů
  • Těhotenská masáž jako klíč k relaxaci
Těhotenská masáž jako klíč k relaxaci

Význam těhotenské masáže

Na úvod mi dovolte zdůraznit, jak obrovský význam má těhotenská masáž, a to nejen pro tělo, ale také pro psychiku nastávající maminky. Když je Jana těhotná, často mě prosí, abych ji masíroval. Pro mě to vždy byla čest masírovat ji, protože jsem věděl, jak moc to pro ni znamená. Těhotenská masáž může pomoci zmírnit otoky končetin, zlepšit kvalitu spánku, redukovat stres a únavu a dokonce podporovat pravidelný průběh těhotenství. Zkrátka, co víc si mohou nastávající matky přát?

Techniky těhotenské masáže

Pojďme teď přejít k tomu, jaké techniky můžete při těhotenské masáži použít. Mějte ale na paměti, že každá žena je jedinečná a co funguje jedné, nemusí nutně fungovat druhé. Proto je dobré se s nastávající maminkou poradit a vyzkoušet různé techniky. Jana například na začátku těhotenství upřednostňovala lehké tahání, zvláště po nohou, zatímco později si oblíbila jemné kruhové pohyby na břiše. Důležité je také říct, že těhotenská masáž by měla být vždy bezpečná, a proto se vyhněte masírování určitých zón, jako je například oblast kotníků nebo břicha v prvním trimestru.

Kdy si těhotenskou masáž dopřát

Nyní mi dovolte představit otázku, kdy je nejlepší čas pro těhotenskou masáž. Některé ženy se cítí nejlépe, když si masáž dopřejí hned ráno, zatímco jiné upřednostňují odpolední čas. Jana obvykle preferovala večerní masáž, když už byl pes Max v bezpečí na svém místě a papoušek Kája už konečně přestal kecat. Každá žena je však jiná, a tak je třeba najít ten správný okamžik, kdy si může těhotná žena těhotenskou masáž opravdu užít.

Jak najít těhotenskou masérku

Toto je opravdu důležitý bod. Jak najít těhotenskou masérku. Možná máte kamarádku, která je masérka, nebo možná máte štěstí a máte v rodině někoho, kdo se masáží zabývá. Ale pokud ne, doporučuji hledat online. Důležité je najít někoho, kdo má zkušenosti s těhotenskou masáží, protože jak jsem již řekl, těhotenská masáž má svá specifika a určité zóny by se měly vyhnout. Nezapomeňte také zkontrolovat recenze, to vám může dát dobrý náhled na kvalitu služeb.

Bývalé těhotné, sdílejme zkušenosti!

Věřím, že naše zkušenosti mohou pomoci těm, kteří se snaží tvořit příjemné těhotenské vzpomínky. Jana mi často říká, jak moc jí těhotenské masáže pomohly. Takže bývalé těhotné, sdílejte své zkušenosti! Pomůžeme tím novým maminkám dobře se připravit na tuto nádhernou zkušenost.

Na co se těšit po těhotenské masáži

Nastávající maminky, připravte se na úžasné pocity po těhotenské masáži. Kromě fyzické úlevy a relaxace, můžete také očekávat zlepšení kvality spánku a snížení úrovně stresu. Ale to není vše! Pocit, že jste si dopřály něco jen pro sebe, může také zlepšit vaše sebevědomí a pomoci vám lépe se připravit na příchod nového člena do rodiny.

Václav Novák

Václav Novák

Jsem majitel a hlavní masér v prestižním masážním salónu v Brně. Dlouhé roky jsem zdokonaloval své dovednosti a stále se snažím rozšiřovat své znalosti v oblasti masáží a wellness. Rád píšu o masážích, sdílím své poznatky a zkušenosti s ostatními. Mám velkou vášeň pro své povolání a věřím, že práce, kterou dělám, pomáhá lidem cítit se lépe a žít zdravěji. V mém volném čase se věnuji plavání a hře na pádel, a také mám rád čtení knih o masážích.

Napsat komentář